Цьогоріч на Вінниччині кількість пожеж збільшилась на 37%

7:53
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цьогоріч на Вінниччині побільшало пожеж, зокрема, в екосистемах. Збитки від пожеж на відкритих територіях становлять 52,4 мільйона гривень.

Як повідомляють на сайті Вінницької ОДА, на території області, станом на 14 червня 2020 року зареєстровано 1993 пожежі, що на 37% більше, ніж в аналогічний період минулого року (1455 пожеж). Економічні втрати від пожеж склали 144,2 мільйона гривень (+26,2%), з них прямі матеріальні збитки становлять 29,4 мільйона.

В екосистемах на відкритих територіях (сухі трава та чагарники) було 988 пожеж проти 502-х за аналогічний період минулого року. Відтак цьогоріч кількість пожеж на відкритих територіях збільшилась на 96,8%. Разом з тим це становить майже половину від загальної кількості пожеж в області. Збитки від цих пожеж становлять 52,4 мільйона гривень. Для прикладу, у 2019 році збитки становили 26,1 мільйона.

Крім того, в лісах виникло 6 пожеж на площі 10,1 га. У 2019-му році була лише одна лісова пожежа.

У вівторок, 16 червня, відбулось позачергове відеозасідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Воно було присвячене питанням запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах у 2020 році. Головував на засіданні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Участь в нараді взяли також голова Вінницької ОДА Владислав Скальський та члени обласної комісії з ТЕБ та НС. Дистанційно до наради приєдналися ще понад 100 осіб, серед яких очільники районів, голови ОТГ, представники силових структур з усієї області.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підкреслив, що Україну очікує найнебезпечніший період з точки зору пожежної небезпеки. Голова ДСНС України Микола Чечоткін зазначив, що цього року кількість пожеж зросла на 46% і становить 24 тисячі, їх площа досягає 78 га.

Керівник ДСНС України закликав відповідальні структури на місцях здійснювати щоденний моніторинг обстановки в лісових масивах, рекреаційних зонах та заповідниках, використовуючи наявні технічні засоби аеророзвідки місцевої влади та волонтерських організацій, адже у липні-серпні поточного року очікується надзвичайно спекотна погода.

Читайте також: “Там – або вогонь тебе, або ти його”;: вінницький рятувальник про пожежі в Чорнобильській зоні

Читайте також: В ДСНС показали, в яких умовах працюють вінницькі вогнеборці, котрі гасять пожежі в Чорнобильській зоні. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.