Центри масової вакцинації проти COVID-19 відвідало 3,2 тисячі вінничан. ГРАФІК

19:39
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці п’ять вихідних поспіль працювали Центри масової вакцинації населення проти COVID-19. За весь час першу дозу щеплення там отримали 3210 вінничан.

Однак статистика показує, що кількість охочих вакцинуватися щоразу зменшується. Якщо, наприклад, у перші вихідні роботи Центру вакцинувалося 733 вінничанина (368 охочих 12 червня і 365 охочих 13 червня) то вже на п’яті вихідні, 10 липня, отримати перше щеплення прийшов 221 вінничанин.

Як видно на графіку нижче, найбільше щеплень зробили у другі вихідні, 19 червня, коли у Вінниці працювали одразу три Центри масової вакцинації населення від COVID-19. У них тоді вакцинувалось 936 людей: 458 щепились у центрі, що розмістився в приміщенні Експоцентру на Соборній, 238 на Вишеньці в гімназії №23, а 240 вінничан у школі №32 на Замості.

Відповідно, за вихідні 26-27 червня Центри масової вакцинації населення відвідало 739 вінничан (392 у суботу і 347 в неділю). А у вихідні 3-4 липня щеплення зробила 581 людина  (в суботу вакцинували 311 охочих, в неділю 270).

Чому зменшується кількість охочих вакцинуватися?

У порівнянні з минулими та позаминулими вихідними кількість вакцинованих цієї суботи та неділі значно менша. І, напевно, причиною цього стала спека та ще й три вихідних дні, тому що багато людей виїхали з міста. Та, не зважаючи на це, центри працювали у звичному режимі з 10 до 14-ї години з дотриманням усіх необхідних вимог, –  коментувала ситуацію наприкінці червня Світлана Стефанкова, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я міської ради.

Ще однією причиною, на яку зокрема вказували наші читачі під дописами на фейсбук-сторінці Vежі, є те, що не усі країни визнають китайську вакцину “CoronaVac”. Відтак, у них є побоювання, що можуть виникнути перешкоди з виїздом за кордон. Втім, як повідомляє “Радіо Свобода”, експерти прогнозують, що низка країн ЄС, зацікавлених у туристах, поступово відкриватиме двері для вакцинованих українців. Детальніше про це ТУТ.

Зауважимо, що досі у Центрах масової вакцинації населення  від COVID-19, що розташовані у Вінниці, усіх охочих вакцинували китайським “CoronaVac”. Ця вакцина  пройшла сертифікацію у Європі, визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я, і саме її Міністерство охорони здоров’я визначило як вакцину для масового щеплення населення.

Та відтепер у Центрах масової вакцинації населення будуть використовувати ще одну вакцину “Pfizer”. Як повідомили у МОЗ, вона буде доступна для всіх охочих, але з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями.

– Україна очікує отримати близько 1 мільйона доз вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech від COVID-19 до кінця липня, тому цю вакцину зробили доступною для широкого загалу, – розповіли у Міністерстві.

Вакцинація від COVID-19 в Україні: оперативні дані за 11 липня 2021 року

Графіка – vaccination.covid19.gov.ua

У міській раді повідомили, що з початку вакцинальної кампанії у Вінниці проведено 36 224 щеплення. Першу дозу препарату отримали 23897 людей, другу – 12327. Загалом же у Вінницькій області вакцинувалося 148 618 людей: лише першу дозу отримали  100 645 людей, а 47 973 людини вакцинувалися повністю.

Нагадаємо, щоб вакцинуватись – не потрібно чекати вихідних. У Вінницькій міській територіальній громаді щепитись від COVID-19 можна не тільки у Центрах масової вакцинації, а й у стаціонарних пунктах щеплення на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Тут вакцинують людей з листа очікування та зареєстрованих в додатку “Дія”, які попередньо запрошені сімейними лікарями. Наприклад, як повідомляє Вінницька міська рада, за минулі вихідні 10-11 липня другою дозою там вакцинували 423 вінничанина.

Ілюстративне фото – slovoidilo.ua 

Читайте також: Вінниччина отримала ще 14 тисяч доз вакцини “Comirnaty / Pfizer”

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.