Центральний парк святкує День народження: огляд локацій і ФОТОРЕПОРТАЖ

14:10
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 10 червня Центральний парк міста Вінниці відзначає свій головний день – 127-ий День народження. З 12:00 – відразу після урочистого відкриття під центральною аркою з боку площі Гагаріна – уся територія парку заповнилася людьми та атракціями, які все місто готувало не один місяць.

 

Центральна арка: відкриття

Відкриття свята відбулося без пафосу та офіційних виступів: симфонічний оркестр зіграв кілька мелодій, популярних ще з радянських часів.

     

Поруч байкери виставили своїх різнокольорових залізних коней для фотографування поруч усіма охочими. Однак день видався погожим, тож у полудень на вже літньому сонці бажаючих обнімати гарячий метал виявилося не надто багато.

     

Мапа локацій

На вході до парку з боку вулиці Грушевського встановлено великий банер з детальною програмою усіх заходів, що мають тут сьогодні відбутися, а також з картою для навігації містян і туристів.

   

Площа біля пам’ятнику Горькому

Відразу за аркою, праворуч від входу, біля оновленого шашко-шахового клубу можна пограти в шахи ростовими фігурами: конями, слонами і турами. Згодом їхнє місце зайняли фігури живі – діти у шахових костюмах.

     

Ще за кілька метрів, під пам’ятником Горькому на загальний огляд поставили справжній планер із аеродрому Сутиски: переважно дітвора з охотою залазила в кабіну літачка без двигуна, призначеного для тихого планування небом.

     

 

Центральний стадіон

Йдемо до центрального стадіону, дорогою помічаємо тенісний та волейбольний турніри: тут змагається переважно молодь і діти, а далі – вже на стадіоні – бігають і стрибають вже більш професійні спортсмени.

   

Окрему увагу привертає змагання з армреслінгу: чоловіки “тиснуть руку” один одному з усією силою, інколи так – що стіл для змагань хитається і ледь не падає.

 

Ще за кілька метрів – знову змагання з хокею на траві. Тут же грають і в настільний теніс, але особливого ажіотажу біля столів для пінг-понгу не спостерігається.

До речі, саме під час нашої присутності тут ще проводили будівельні роботи: клали плитку та зварювали паркан.

 

Дорогою до парку атракціонів зустрічаємо вершників на конях – вони обіцяють, що по обіді кататимуть на конях усіх охочих.

 

 

Парк атракціонів

У парку атракціонів станом на 13:00 не дуже людно: працюють переважно дитячі атракціони: маленька ланцюгова карусель, дитяча залізниця, пароплав.

   

Чоловік, що керує дитячою ланцюговою каруселлю як завжди не просто запускає атракціон, але постійно жартує і грається з дітьми.

   

Звісно, попитом користується колесо огляду.

Головною подією парку атракціонів стане відкриття відновленого колеса сміху – воно почне працювати вже сьогодні, вартість сеансу – 40 гривень.

   

 

Площа біля Водограю

На алеях поруч з центральним фонтаном розташувалася зона вуличної їжі: окремо тут стоять ятки з дуже різними видами кави, але більшу увагу привертають фуд-корти з величезними жаровнями та казанами: на них смажаться ковбаски та вариться бограч. Звісно, є тут і традиційні шашлики-канапки.

       

По всій території парку походжають або просто стоять у затінку люди в театральних і не дуже костюмах: є тут і традиційні смайлики-спанчбоби, є дівчата у бальних сукнях, королівські мушкетери.

     

Навіть поліціянти, що надувають повітряні кульки для дітей – теж є.

Але найбільше нам сподобався колоритний невисокий дядечко в солом’яному брилі, вишиванці та з величезною плашкою під боком. Дядько з охотою позує фотографам та знімається разом з дівчатами, пропонує хильнути з його пляшки і запевняє, що там – узвар.

 

 

Що цікавого буде ще?

Свято в парку лише розпочинається і триватиме аж до вечора.

Нагадаємо, що на площі Водограй з 14:00 розпочнеться воркаут-шоу, з 16:00 – показ мод дитячого одягу, з 19:00 – виступ оркестру ВінБенд, а з 20:00 – танцювальна програма для тих, “кому за…”

У планетарії вже розпочався і триватиме до 18:00 показ фільму про міський парк, а на площі перед планетарієм з 14:00 і до 17:00 триватиме шоу “Божевільна лабораторія”. Тут же з 13:00 і до 18:00 розташується лицарське містечко.

На Гастрольній площі з 15:00 про тягом години триватиме шоу радіокерованих машин та авіамоделей, а з 16:00 розпочнеться фестиваль фарб Holi Fest. Тут же з 18:00 і до 20:00 усім охочим пропонуватимуть оглянути парк з висоти пташиного польоту на повітряній кулі.

Фото Андрія Завертаного