“Центр історії Вінниці” переїхав у садибу Львовича – колишню канцелярію Симона Петлюри. ВІДЕО

17:00
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Команда “Центру історії Вінниці” переїхала у нове приміщення – унікальну садибу початку ХХ століття, де в майбутньому створять Музей Вінниці.

Про те, що “Центр історії” переїхав у приміщення на вулиці Симона Петлюри, 15а, стало відомо сьогодні, 4 серпня.  Про це підприємство повідомило на своїй офіційній сторінці у Фейсбук, опублікувавши відповідне відео.

Довгоочікуваний переїзд у стіни історичної садиби врешті завершився, і тепер ми на шляху створення Музею Вінниці, – йдеться у повідомленні. – Усвідомлюємо, що цей процес буде тривалим. Однак, не зважаючи на виклики 2020 р. для культурної сфери України та всього світу, ми продовжуємо публічну діяльність, сповідуючи принцип “відкриття до відкриття”. Тож уже найближчим часом ми спілкуватимемось із вами все частіше у віртуальних та, сподіваємось, реальних просторах. […] Слідкуйте за анонсами, розповсюджуйте наші новини, і до зустрічі у Музеї Вінниці!

 

Садиба Львовича є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення на підставі рішення № 96 Вінницької обласної ради від 17.02.1983 р. Вона споруджена 1913 р. на замовлення купця 1-ї гільдії, власника чавуноливарного заводу “Молот”, гласного Вінницької міської думи, відомого підприємця та благодійника Боруха Мошковича (Бориса Мойсейовича) Львовича. Архітектурні риси еклектики підкреслюють витонченість садиби, характерної для міст Причорномор’я.

У період Тимчасової столичності Вінниці впродовж лютого 1919 р. у стінах садиби містилося Міністерство пошт і телеграфів УНР, а з 7 травня до 19 червня 1920 р. тут перебувала Військово-похідна та цивільна Канцелярія Головного Отамана Військ і Флоту УНР, Голови Директорії Симона Петлюри.

З 1921 р. у будинку перебував політвідділ 24-ї Симбірсько-Самарської «Залізної» стрілецької дивізії Збройних сил України і Криму УСРР. А у 1932 р. тут оселився Вінницький обласний комітет радіомовлення, який неодноразово змінював свою назву та діяв до 2018-го. 2 січня 2020 р. пам’ятка перебуває у користуванні КП “Центр історії Вінниці” на правах оренди.

Фото – з архіву Vежі

Читайте також: Музей Вінниці: де він може з’явитися та яким бути?

Читайте також: “Музей може існувати і без колекції”: польський досвід на шляху до створення Музею Вінниці. ФОТО

Читайте також: Садиба Львовича, канцелярія Петлюри та обласний радіовузол: сто років історії вінницької будівлі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.