“Це все тимчасово”: представники ресторану біля Вежі пояснили, чому “заховали” фасад історичної будівлі. ФОТО

9:21
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Будівництво критого літнього майданчика біля будівлі ресторанного комплексу в центрі Вінниці виконується за відсутності погоджень та дозволів. Проте люди, присутні на об’єкті кажуть, що жодних порушень немає.

Про порушення було зазначено у відповіді виконавчих органів Вінницької міської ради на петицію щодо “заборони на зміну вигляду фасадів історичних будівель”. Така сама відповідь надійшла й журналістам Vежі, які надіслали інформаційний запит до ВМР.

Читайте також: Терасу до історичної будівлі в центрі Вінниці будують незаконно. ФОТО

Зазначимо, що йдеться про спорудження літнього майданчику за адресою вулиця Грушевського, 30, що розташовується поруч із пам’яткою архітектури місцевого значення «Особняк лікаря Вілінського».

У відповіді міськради повідомляється, що будівництво є самовільним і відбувається за відсутності погоджень та дозволів, а замовника будівництва про це попереджено й він має припинити усі роботи на об’єкті, розробити нову та погодити належним чином проектну документацію та отримати письмовий дозвіл управління культури і мистецтв Вінницької ОДА.

Щоб зрозуміти, чому ж тоді будівництво майданчика все ж відбувається, журналісти Vежі завітали на місце будівництва. Присутні на об’єкті особи (яких робітники назвали “старшими”) не назвали своїх імен, а зазначили, що вони є “людьми, які займаються оновленням ресторану, який тут був у минулому” (йдеться про “Гранатовий сад”, що був раніше на цій локації – авт.).

Співрозмовники зізналися, що не люблять спілкуватися з журналістами, бо останні в 99% випадках “перекручують” інформацію. Як зазначили дані особи, жодних порушень на об’єкті немає. Зокрема було озвучено, що навпаки замовник робіт відновлює будівлю та комунікації.

На запитання журналістів, чому на об’єкті немає інформаційного щита (адже нам потрібно зв’язатись із замовником робіт), отримуємо відповідь:

– Це не капітальне будівництво. По-друге, керівництва на місці немає, тому детальніше відповісти ми не можемо.

– А вам відомо, що це історична будівля? – запитуємо.

– Так, і ця будівля жодним чином не пошкоджується, а навпаки відреставрована, відремонтована в тих місцях, де це було потрібно.

Про петицію та відповідь влади на неї ніхто з присутніх, як вони зазначили, не знають. Так само дати контакти цього відсутнього керівництва не змогли, мотивуючи це тим, що не впевнені, що володіють такими повноваженнями. Водночас коли журналісти звернули увагу на те, що такого роду інформація й так має бути присутня на загальнодоступному щиті – пообіцяли донести до керівництва інформацію про таку необхідність.

– Тут будівництво не відбувається, а на даний час триває облаштування та ремонт клумби, яка буде в нормальному вигляді, щоб було навіть краще, ніж перед цим, – каже дівчина. – А якихось будівельних дуже масштабних робіт ніхто не проводить.

“Фасад же не змінюється” – вперше вступає у розмову чоловік, який до цього тільки слухав. На нашу репліку про те, що фасад перекривається конструкціями, співрозмовник зазначив: “Тимчасовою спорудою”. Уточнюємо, чи значить це, що по завершенню робіт конструкцію буде прибрано. “Звісно. Це, наскільки ми розуміємо, тимчасова конструкція, яка може бути забрана в будь-який момент”.

Зазначимо, що “тимчасову конструкцію” наразі активно оздоблюють, встановлюють освітлення та великі люсти, а також встановили автоматичні скляні двері.

Зауважимо, що у відповіді влади вказано, що “Вищезазначений критий майданчик суттєво заважає візуальному сприйняттю даної пам’ятки та не відповідає проектній пропозиції впорядкування літніх майданчиків по вул. Грушевського, яку було розроблено департаментом архітектури та містобудування та МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури» на виконання доручення міського голови”.

Жінка, що представилася причетною до нового закладу, пояснює, що “будинок в тому вигляді, в якому був, він залишається й досі”. Натомість у розмову знову втручається чоловік:

– Тут замінено дах повністю, всі комунікації замінені, проводка зроблена нова, каналізація зроблена нова, повністю всі “розводки” нові. Так що будівля навпаки утримується в належному стані. А людям не подобається щось. Це ж парк, наш парк, і ми хочемо зробити красивий ресторан. Кого це не влаштовує, от поясніть? – питає чоловік і ми нагадуємо про відповідь влади та про щонайменше відсутність інформаційної таблички.

Врешті присутні на будівництві люди кажуть, що донесуть всю інформацію “тому, кому це потрібно знати і виконати ці побажання”. Також кажуть, що їм приємно, що містяни так хвилюються за історичну пам’ятку.

– От коли щось валиться в центрі міста – це нікого не хвилює! – обурюється чоловік. – Он готель “Україна” третій раз ремонтують і ніяк не можуть відремонтувати. А тут же привели у відповідність все, ви бачили: мармурові сходи поставили, все… Хіба це погано?

Станом на момент публікації інформаційного щита на будівництві так і не з’явилося.

Фото Миколи Геркалюка та автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.