Три компанії оштрафували за змову на торгах щодо ремонту доріг на Вінниччині

7:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

Антимонопольний комітет України виявив причетність трьох компаній до спотворення результатів торгів щодо експлуатаційного утримання та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у Вінницькій області. За порушення на компанії накладено штрафи на загальну суму понад 45 мільйонів гривень. 

Зазначені торги відбулися ще у 2019 році. Їх замовником була Служба автомобільних доріг у Вінницькій області Державного агентства автомобільних доріг України. Очікувана вартість закупівлі складала 50 000 000 гривень.

Як повідомляє АМКУ, під час розслідування з’ясували, що ТОВ «Спільне українсько-австрійське підприємство «Інтервіас Україна», «Вінницький облавтодор» і ТОВ «Шляхбуд» узгодили між собою умови участі у тендері, аби усунути між ними конкуренцію.

Переможцем у процедурі закупівлі стало «Спільне українсько-австрійське підприємство «Інтервіас Україна».

– Зважаючи на виявлені факти, Комітет на засіданні 12 серпня 2021 року визнав дії ТОВ «Спільне українсько-австрійське підприємство «Інтервіас Україна», ДП «Вінницький облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» та ТОВ «Шляхбуд» порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, — йдеться у повідомленні Антимонопольного комітету України.

За порушення на компанії накладено штрафи на загальну суму 45 859 828 гривень.

В АКМУ також нагадують, що згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», суб’єкти господарювання визнані АМКУ порушниками Закону України «Про захист економічної конкуренції» позбавляються права брати участь у торгах на 3 роки.

Фото: www.poglyad.tv

Читайте також: На Вінниччині «через коронавірус» без тендеру хотіли відремонтувати будинок культури

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.