Третій «Music Camp International» у Вінниці завершився грандіозним концертом. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:17
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вчора, 29 березня, у концертній залі ВДПУ відбувся неймовірний гала-концерт від учасників і учасниць музичного табору «Music Camp International». Діти заспівали у хорі на трьох мовах і зіграли з оркестром на семи музичних інструментах.

Близько 17:00 біля концертної зали Вінницького державного педагогічного університету вже було не проштовхнутися – кількасот батьків, бабусь із дідусями, друзів та рідних зібралися, щоб подивитися: чого лише за п`ять днів «Music Camp International» навчилися учасники цього музичного табору в Вінниці.

А подивитися і справді було на що: за такий короткий період діти вивчили «Маленьку нічну серенаду» Вольфганга Амадея Моцарта на семи музичних інструментах, а також – шість пісень у хорі українською, англійською та іспанською мовами.

Дарина Бєлянська, координаторка цього проекту в Україні, розповіла, що більша частина учасників вперше в житті тримали в руках такі музичні інструменти, як скрипка, віолончель, хендчаймз, орф, флейта, золоті дзвіночки та гітара, вперше розбирали нотний стан і вперше співали у хорі.

Діти займалися по п’ять годин на день майже без перерви під час власних весняних канікул. А вчора на концерті вони  продемонтсрували, що ці старання були недаремними.

Читайте також: Оркестр за п’ять днів: у Вінниці втретє відбудеться Music Camp International 

Наприклад 12-річна Саша Стрижова грала на концерті на скрипці. Дівчинка розповіла нам, що інструмент обрала не сама – її «туди записали», але каже, що дуже задоволена, що потрапила саме на скрипку.

– Я ходжу в музичну школу і вже п’ять з половиною років займаюся по класу фортепіано. Але скрипка мені дуже сподобалася: тут дуже гарні звуки, зовсім не важко грати, але потрібно постаратися, щоб такого результату досягнути, – поділилася Саша. – Навчатися було не складно, бо якщо вчитель гарно пояснює, тоді нічого не важко.

Насправді кожного з учасників вчили грати не на одному, а на двох інструментах. Саша Стрижова, наприклад, вчилася грати й на флейті. Але на концерті учасники музичного табору зіграли на тому інструменті, який опанували найкраще. Допомогли їм у цьому 10 викладачів, а на концерті – академічний камерний оркестр «Арката» Вінницької філармонії, який забезпечив супровід.

Протягом весняних канікул з дітьми займалася і диригентка Констанція Фортунато зі США, яка є засновницею та президенткою «Music Camp International». На цьому концерті вона була не тільки диригенткою, а навіть ведучою. І їй варто віддати належне, бо так хвалити дітей і розповідати про їхні досягнення, і що головне – цілком заслужено, навряд чи змогли й самі батьки.

Власне, про сам концерт.

Розпочався він із того, що на сцені розмістився камерний оркестр, який ніби сховався поміж фірмових жовтих футболок, у які були одягнені учасники кемпу. Позаду оркестру у три-чотири ряди вишикувалися юні хористи, а з боків, попереду і в проходах концертного залу – юні музиканти.

Після привітання і короткого вступного слова, Констанція Фортунато підняла диригентську паличку і в залі тихо і дуже ніжно прозвучали перші, ніби боязкі але впевнені, акорди «Маленької нічної серенади», в залі майже одночасно засвітилися екрани смартфонів, а на обличчі мимоволі з’явилася посмішка.

Акустика залу була дуже камерною і музика звучала м’яко: не так, що закладає у вухах і забиває дух. Навіть пізніше, коли вступив оркестр «Арката», усе звучало дуже гармонійно.

За тим Констанція представила учасників концерту і запросила юних музикантів піднятися на сцену, адже далі вони мали виконати шість хорових композицій.

Перший твір навіть не представляли, адже це був «неофіційний Гімн» – «Україна» Тараса Петриненка. А одразу за ним учасники «Music Camp International» виконали уривок з відомої усім ораторії Франца Йозефа Гайдна «Створення світу».

– Цей твір виконується найвеличнішими хорами. І минулого тижня у дітей була надчудова можливість вивчити та виконати один із найвідоміших творів, який співається по всьому світі, – представила композицію Констанція Фортунато.

Констанція, до речі, представляла усі композиції, даючи таким чином гладачам розуміння їхньої важливості, а також того, що ці, насправді важливі, твори розуміють і виконують їхні діти.

Так, після радісної іспанської «Сantar una cancion alegre», учасники «Music Camp International» заспівали американську народну «Gonna build a mountain», що значить «я підкорю цю гору». Решта пісень також мали якийсь дуже правильний посил. Адже «We sing for the children» – про те, що кожен має відповідально ставитися до дітей з особливими потребами (we sing for the children who have no hope – ми співаємо за дітей, у яких немає надії; we sing for children who can not hear – … які не можуть чути; we sing for children who can not see – … які не можуть бачити).

А у пісні «To Believe» (вірити) йшлося про маленьку 10-річну дівчинку з Пенсильванії, яку батьки змалку вчили тому, що кожен з нас може змінити цей світ на краще. І не зважаючи на те, що цю пісню діти виконали англійською, молитву за мир вони проговорили українською мовою: «Господи, ми знаємо, що ми молоді, але ми хочемо нести добро по всьому світі. Дай нам сил підняти тих, хто впав, і турбуватися про бідних і нужденних. Дай нам наснаги радіти життю, служити любові і миру…».

Після цього усі, хто були в залі підвелися і дуже довго прескали у долоні, вигукуючи «Браво!» та «Молодці!».

Від перших і до останній акордів концерту в залі панувала неймовірна атмосфера, яку важко навіть передати. Ніби й дуже сімейна, адже у залі були лише рідні та близькі, які дуже підтримували юних музикантів та хористів. Але в той же час усе було організовано на дуже високому рівні, й було помітно професійну підтримку викладачів, диригентів та оркестру філармонії.

З їхньою допомогою юні вінничани співали одноголосно та синхронно, зі складними інтонаціями, різним темпом… А в одній пісні вони навіть зробили канон: коли частина хористів починає виконувати мелодію, а решта вступає по черзі, нібито із запізненням. Діти співали без мікрофонів, тому їхні голоси звучали дуже трепетно, так, що іноді були “мурашки”.

– Що мені найбільше подобається у наших кемпах, так це те, що ми надихаємо дітей мріяти, ставити перед собою високі цілі, а потім – натхненно працювати разом заради їхнього досягнення, – звернулася до присутніх Констанція Фортунато. – Це і є головним сенсом «Music Camp International», бо ці діти цілий тиждень натхненно працювали разом, аби досягти такої високої амбітної цілі. Іноді високі цілі здаються нам високими горами, які майже неможливо подолати, але якщо вони роблять один крок, другий, третій, – усе стає можливим і вони досягають цих цілей.

На завершення концерту організатори подякували викладачам, дітям, батькам, волонтерам та партнерам, без яких «Music Camp International» не міг би відбутися у Вінниці. Викладачам вручили маленькі кошики з квітами, а учасників кемпу нагородили дипломами.

Після цього усі багато обіймалися, фотографувалися та обмінювалися враженнями, а дехто дякував батькам і вчителям.

Один із учасників «Music Camp International» 10-класник Данило Гаврилюк розповів, що цього року вперше брав участь в музичному таборі – з ініціативи батьків, які записали його разом з молодшим братом. Але хлопець зазначив, що йому настільки сподобалося, що наступного року також братиме участь, але оскільки не проходить за віком як учасник (11-16 років), він братиме участь як волонтер.

– Як завжди ми задоволені результатами, тому що ми бачимо, якими діти приходять в перший день, ми чуємо їхні репетиції, і бачимо результати на звітному концерті. І цей розвиток і прогрес за такий короткий період дійсно є неймовірним, – поділилася Леся Найчук, голова фонду «Подільська громада».

Вона також зазначила, що «Music Camp International» відбувається у Вінниці вже втретє і цьогоріч охочих взяти участь у музичному таборі було близько 200, втім, заняття відвідували близько 150 юних вінничан.

Нагадаємо, що у попередньому «Music Camp International» взяли участь така сама кількість дітей. Як він відбувався, читайте ТУТ.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.