ТОП-5 відкритих спортмайданчиків Вінниці. ОГЛЯД

20:17
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Протягом останніх п’яти років у Вінниці облаштували 24 спортивних майданчики та стадіони в школах. Можливість користуватися ними мають не лише школярі, а й мешканці міста. 

Ми вирішили спробувати знайти пять кращих безкоштовних спортивних майданчиків у Вінниці, де можна комфортно і безпечно займатися спортом на сучасному обладнанні без жодних обмежень.

Як відомо, оновлення спортивної інфраструктури у вінницьких школах почалось з 2011 року, коли було збудовано спортивне ядро для учнів 35-ї та 34-ї шкіл. Активніше ця робота стартувала з 2015 року, коли в Україні запровадили реформу фінансової децентралізації.

За повідомленням Вінницької міської ради, станом на 1 вересня 2020 року 28 із 37 загальноосвітніх закладів міста вже мають сучасні пришкільні, спортивні чи ігрові майданчики.

VежА вирішила відвідати деякі з них та дізнатись, де вінничани можуть підтримувати свою фізичну форму. Наш невеличкий огляд не претендує на звання професійного, але, щонайменше, дозволить вінничанам сформувати певне уявлення про поточний стан справ із доступними спортоб’єктами.

Зазначимо, що більшість майданчиків та спорткомплексів у цьому огляді – на території шкіл. Усе тому, що саме біля навчальних закладів побудовано такі об’єкти, де можна одночасно не лише пограти у футбол чи, наприклад, волейбол, а разом із тим позайматись на тренажерах.

Водночас, у зв’язку з навчальним процесом, потрібно зважати, що майданчики не можуть бути на 100% доступними протягом всього дня. Окрім уроків фізкультури, на багатьох об’єктах займаються гуртки та секції, а також влаштовуються різноманітні змагання та турніри. Разом із тим, в усіх закладах зазначили, що відвідувачі можуть приходити, коли їм зручно, але й рахуватися з вихованцями шкіл.

Наприклад, якщо школярі займатимуться на футбольному полі, а тренажери чи інший майданчик будуть вільними – гості можуть ними користуватися. А ось бігові доріжки здебільшого доступні весь час (при умові того, що це не заважатиме навчальному процесу).

Загалом на всіх об’єктах діють приблизно однакові правила. Тут не можна перебувати у взутті, що шкодить поверхні поля чи майданчика, розпивати спиртні напої чи палити, пошкоджувати інвентар чи використовувати його не за призначенням, а ще – заважати навчальному процесу, якщо співпало так, що ви опинилися на території комплексу/поля/майданчика одночасно з учнями.

Спортивне ядро школи №33: багатофункціонально

На території багатофункціонального комплексу є бігова доріжка (понад 1241 м), футбольне поле (45 на 90 м),  а ще – єдина у Вінниці смуга перешкод, де влаштовують заняття з військово-патріотичного виховання.

 

 

 

Є майданчик для гри у баскетбол (15х28 м), яма з піском для стрибків у довжину, а також волейбольний майданчик (близько 11х24 м), який за потреби перетворюється на тенісний корт (для цього тут є спеціальна сітка).

 

 

Також є тренажери двох категорій: одні розраховані на силові вправи та людей старшого віку (11 одиниць), інші (розташовані біля дитячого майданчика на території школи) – гімнастичні (шість одиниць), що будуть зручними і для дітей, і для дорослих. Облаштовано й трибуну для глядачів.

 

 

 

 

 

У вечірній час увесь комплекс освітлюється. Також на території є система відеонагляду.

Наразі територія комплексу – чиста та охайна. А ось колись, як розповіла директорка школи Наталія Сидоренко, тут була захаращена територія, де вигулювали собак і де було дуже небезпечно влаштовувати уроки фізкультури. Будівництво комплексу почалося торік й завершилось у липні 2020 року.

“На реконструкцію цього стадіону 33-ї школи минулого року 6,5 мільйонів гривень ще Уряд Володимира Гройсмана виділив через субвенцію соціально-економічного розвитку. В цьому році ми отримали 5 мільйонів з Державного фонду регіонального розвитку, а 14,8 мільйона ми виділили з бюджету територіальної громади, – розповідав раніше міський голова Сергій Моргунов.

Умови відвідування

Наразі в першій половині дня комплекс зайнятий учнями школи, а ось в другій сюди можуть спокійно приходити всі любителі занять спортом. Вільне відвідування комплексу – після 18:00. Загалом він працює з 6:00 до 22:00. У суботу та неділю комплекс – у вільному доступі протягом дня.

Відвідувачі можуть приходити у будь-який час роботи комплексу, але мають враховувати, що в понеділок, середу та п’ятницю з 9:30 до 11:00, а також з 14:00 до 15:00 на цій території займаються спортивні гуртки й відтак доступ можливий не до всіх об’єктів. Також у будні з 18:00 до 21:00 тут відбуваються заняття спортивних секцій.

 

 

 

Фактично, в час, коли на території комплексу тривають уроки – заборонено хіба прогулянки мам з маленькими дітьми та з візочками (задля уникнення травмування дітей).

Вхід на територію – лише через одні відчинені ворота, що зроблено задля безпеки.

 

 

 

 

 

Адреса закладу: вулиця Василя Порика, 20. Телефон: (0432)56-05-47. Також щодня з 16:00 на території постійно є завідуючий, який допоможе великим компаніям визначитись, в який день та час можна буде прийти, наприклад, пограти в футбол.

 

Спорткомплекс між школами № 18 і № 25: є навіть поле для гандболу

Комплекс належить до школи №18. Тут розташовано майданчик для гри в гандбол, поле для міні-футболу, баскетбольний майданчик. Окремо також майданчик для волейболу та бадмінтону, а ще – яма для стрибків у довжину. Всі ці об’єкти є стандартного розміру.

 

 

 

 

Також на стадіоні встановлені трибуни для глядачів, облаштовано бігові доріжки, тренажери (різних рівнів складності). Поруч із комплексом також є дитячий майданчик.

Вся територія комплексу освітлюється. Вхід на територію – лише з єдиного центрального входу.

 

 

 

 

Заступниця директора Ірина Матковська каже, що особливою популярністю комплекс користується у відвідувачів саме у вихідні дні. Тоді тут навіть вишикуються черги з охочих пограти чи потренуватися.

Умови відвідування

Майданчик в період карантину працює з 6:00 до 20:00 (в інший час – до 22:00). Вільне відвідування в робочі дні – з 6:00 до 8:00. З 8:30 до 17:15 тут тривають уроки фізкультури, після чого до 20:00 – вхід вільний для всіх (для спортивних секцій є окремий графік).

У вихідні дні вхід вільний з 6:00 до 20:00, якщо це не заважає заняттям спортивних секцій. Розташування об’єкту: між вулицями Келецька, 89 та Келецька, 97. Телефон школи № 18: (0432) 46 46 26.

 

 

 

 

Майданчик для воркауту: найбільший комплекс у місті

Цьогоріч на площі Шкільній, що на Старому місті, облаштували спеціальний майданчик для воркауту. Причому, обладнання тут різноманітне і підійде для людей різного рівня фізичної підготовки.

Як відомо, наразі це найбільший у Вінниці спорткомплекс для вуличної гімнастики. На площі у 350 квадратних метрів встановили 15 комплексів для тренування. Зокрема тут є бруси, турніки, рукоходи, шведські стінки. Також є лавки та урни. Одночасно тут може перебувати до 50 осіб.

 

 

 

Територія майданчику – у вільному доступі (не закривається протягом доби). Поруч розташовано невеличкий дитячий майданчик. В той час, коли ми прийшли на цю локацію, тут перебувало близько десятка відвідувачів, в тому числі дітей. Зокрема Ірина, яка прийшла сюди з чоловіком та дитиною.

За її словами, їй подобається те, що тут можна не тільки займатись спортом, а й, наприклад, є можливість дітям покататися на самокаті (зазначимо: самі “воркаутери” цим фактом не задоволені). Ірина пояснює, що більше в цьому районі подібних локацій, де діти могли б кататися на велосипедах чи самокатах – немає. Розповідає, що особливо багато людей приходять на цей майданчик у вечірній час.

Серед постійних відвідувачів майданчику – ось ці четверо хлопців. Вони кажуть, що крім самого факту існування такого комплексу, їм подобається покриття: “якісне, падати не боляче”.

 

 

Втім кажуть, що є й недоліки. Наприклад, непотрібні, на їхню думку, елементи для TRX – тренування з використанням тросів та власної ваги людини. Інша “неприємність” для хлопців – маленькі діти, які бігають по майданчику, або ж катаються на велосипедах. Хлопці пояснюють, що для малечі це може бути травмонебезпечно.

До речі, ідея створення такого спортивного майданчика належить мешканцям району, які надіслали проект на участь у конкурсі “Бюджет громадських ініціатив”. За задумом авторів, майданчик – лише перший етап реконструкції спортивного поля. У будівництво об’єкту інвестували майже один мільйон гривень з міського бюджету.

Розташування об’єкта: площа Шкільна.

 

 

 

 

 

Спортивний комплекс між школами № 34 і № 35: багато простору

Велике футбольне поле (45 на 85 метрів) та бігова доріжка навколо нього – основа цього спорткомплексу. Його облаштували також нещодавно, відтак він – у гарному стані. Поруч розташовано десяток тренажерів.

 

 

 

 

Комплекс відкритий з 6:00 до 22:00. Ввечері тут вмикають освітлення. Уроки зазвичай тривають до 19:00, але і в навчальний час стадіон відкритий для відвідувачів.

У вихідні дні на полі часто відбуваються ті чи інші турніри, але і в цей час вінничани можуть приходити сюди та користуватися, наприклад, біговою доріжкою, тренажерами або ж вільною частиною поля.

Розташування об’єкта: між вулицею Ващука, 12 та Квятека, 10.

 

 

 

 

 

 

 

Майданчик по вулиці Зодчих, 40: вільний доступ

Спортивний майданчик на цій локації користується популярністю серед місцевих мешканців. Передусім тому, що доступ до нього не обмежується жодним чином – його закривають лише на нічний час.

Поле облаштували минулого року, відтак стан покриття – доволі гарний.

 

 

Також поруч розташовано невеличкий майданчик, на якому є тренажери та лавки. Як розповідають присутність на майданчику під час нашого візиту, сюди часто приходить багато молоді. В тому числі й у вечірній час, адже освітлення достатньо потужне та й сама територія охайна.

Наприклад, пані Наталя прийшла сюди з сином. Вона розповідає, що саме тут частіше за все збираються місцеві дітлахи, щоб пограти у командні ігри: футбол, баскетбол та волейбол.

Відкритий майданчик з 8 ранку і до 21:00. У вихідні дні локація доступна за аналогічним графіком.

 

 

 

І нехай за вікном вже починає дощити і осінь вступає у свої права, не забуваймо, що спорту не завада будь-яка погода і пора року. І зокрема – спорту на свіжому повітрі. Адже якщо почати приводити до гарної форми своє тіло лише, коли потепліє – до пляжного сезону можна і не встигнути! 😉

Тож не економте час на власному здорові та фізичній формі, адже в здоровому тілі – здоровий дух!

Фото Ольги Мірошниченко