-
11 Липня/ 13:02
Vinnytsia
Публікація11.07.1813:02
Толерантна Вінниччина: поліція не фіксує жодних злочинів проти ромів на території області
На Вінниччині проживає майже півтори тисячі ромів, проте жодного випадку, коли злочини були вчинені саме через те, що вони є найіональною меншиною – зафіксовано не було.
Про це розповіли сьогодні, 11 липня, під час прес-конференції за участю поліціянтів, які у зв’язку із нещодавніми подіями на Львівщині, вирішили проінформувати населення щодо ситуації із національними меншинами у нашій області.
– Нині підписано низку розпорядчих документів, які направлені на місця. У цих документах план заходів, створена відповідна робоча група, яка працює над попередженням та розкриттям правопорушень на ґрунті нетерпимості, – каже заступник начальника Управління превентивної діяльності Олексій Заверуха. – Нині на Вінниччині є 13 місць постійного проживання ромської національної меншини, де проживає 1 400 осіб, в тому числі 500 дітей. За кожним поселенням закріплені працівники поліції.
Нагадаємо, 23 червня у лісовому масиві на околиці Львова група невідомих осіб у масках напала на табір, у якому проживають громадяни ромської національності. У результаті цього одна особа загинула, ще четверо були травмовані.
Також, за словами пана Заверухи – постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо недопущення злочинів, влаштовуються лекції та працюють поліцейські із дітьми, щоб останні не вступали у різноманітні групи, що можуть підбурювати до скоєння злочину.
Зокрема серед місць постійного проживання ромської національної меншини – місто Вінниця, Козятинський (тільки у селі Махнівка проживає найбільша кількість ромів з документами – 200 осіб), Немирівський, Бершадський, Іллінецький. Тростянецький, Чечельницький та Піщанський райони. У Вінниці найбільше ромів проживає у районі Старого міста.
– Керівництвом слідчого управління закріплено співробітника, який щодня моніторить зареєстрованих правопорушень до Журналу Єдиного обліку щодо вчинення порушень щодо рівноправності громадян залежно від їх расової та національної належності або ставлення до релігії, – каже слідча слідчого Управління Леся Юр’єва. – Нині в провадженні слідчих слідчого Управління чи слідчих територіальних підрозділів немає таких кримінальних проваджень і зареєстровані не були.
Відносно осіб ромської національності до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальних правопорушень також не було внесено кримінальних порушень, де вони є потерпілими або заявниками. Водночас з 2012 по 2018 рік загалом було внесено 9 кримінальних проваджень за різними частинами статті 161. Сім з них – закрито, а ще по двом здійснюється досудове розслідування. Одне з проваджень було відкрито за публікацію у Фейсбуці, а друге – за розпалювання расової нетерпимості під час публічного заходу.
За інформацією з джерел Vежі, йдеться про інциденти із Таїсою Гайдою та Валерієм Палієм. Нагадаємо, що вінницька активістка Таїса Гайда під час конфлікту навколо спорудження меморіалу загиблим героям Небесної Сотні на одноіменному міському майдані – дозволяла собі публічні висловлювання, такі як “жиди захопили місто”, “жидвіські пам’ятники” тощо.
Читайте також: Війни активістів: Гайда звинувачує “Чорний комітет” у розпалюванні антипольських настроїв
Інше провадження відрито щодо вінницького активіста та адвоката Валерія Палія, який під час відкриття міжнародного шевченківського свята “У сім’ї вольній, новій” вийшов на сцену філармонії та зазначив, що “особи єврейської національності завжди ненавиділи Шевченка”. На думку Палія це відбувається через те, що Кобзар “дуже яскраво показує саму сутність антиукраїнську всього жидівства”.
Читайте також: У вінницькій філармонії лунали антисемітські заклики. ВІДЕО
За словами Лесі Юр’євої, згідно статті 161 (щодо рівноправності громадян залежно від їх расової та національної належності або ставлення до релігії) за порушення прав нацменшин передбачено покарання у вигляді штрафу до 50 неоподаткованих мінімумів громадян, виправних робіт, обмеження волі та позбавлення волі на строк до 5 років.
Водночас, як повідомила інспектор з особливих доручень Управління з забезпечення прав людини Заріна Маєвська, за два роки не було жодних звернень від осіб ромської національності, які б заявляли, що вони є потерпілими через те, що є особами ромської національності.
Відповідно відсутня інформація про кількість справ, де роми є потерпілими або щодо злочинів, скоєних ромами.
– Ми не маємо статистики, скільки загалом було вчинено злочинів за участю осіб ромської національності, оскільки це може сприйматися як упереджене ставлення до тієї чи іншої національності, – каже Заріна Маєвська.
Водночас поліціянти зауважили, що на території Вінницької області постійно влаштовуються превентивні заходи, а отже сподіваються – що й надалі не буде зафіксовано випадків агресії на ґрунті нетерпимості до нацменшин.
Також на запитання журналістів про те, чи не здійснювались роз’яснювальні бесіди із потенційно агресивними організаціями – поліціянти зазначили, що постійно моніторять ситуацію.
– З усіма організаціями є контакт, ми усе моніторимо, щоб розуміти настрої таких осіб, – каже Олексій Заверуха. – Поки агресивних настроїв ми не маємо.
Читайте також: Барон Петро Огли: до ромів у Вінниці ставляться дуже толерантно
Читайте також:
У Вінниці обвинуваченого в участі у бойових діях проти ЗСУ засудили до 15 років тюрми
Дякуємо!
Тепер редактори знають.