У вінницькій філармонії лунали антисемітські заклики. ВІДЕО

17:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

24 травня під час відкриття міжнародного шевченківського свята “У сімї вольній, новій”, стався інцидент за участі мера Вінниці Сергія Моргунова та адвоката Валерія Палія.

Під час вітальної промови міського голови, на сцену вийшов Валерій Палій (відомий протидією встановленню пам’ятника Небесній Сотні у Вінниці), і намагався вирвати мікрофон у мера міста. Реагуючи на випад Палія, Сергій Моргунов  не віддав опозиціонеру мікрофон, поки не завершив власну промову.

– Демократія – це дуже добре, але треба бути толернатним один до одного. Дайте мені завершити свою промову, а потім Ви візьмете слово, – сказав Моргунов під час інциденту.

Завершивши промову, міський голова передав Палію мікрофон. Попри заклики організаторів заходу “не псуавти свято”, Валерій Палій зазначив, що “особи єврейської національності завжди ненавиділи Шевченка”. На думку Палія це відбувається через те, що Кобзар “дуже яскраво показує саму сутність антиукраїнську всього жидівства”.

Нагадаємо, що антисемітські заклики з боку групи опозиціонерів, до якої входить Валерій Палій, стали систематичними. Так, “ксенофобський флешмоб” спочатку започаткувала активістка Таїсія Гайда, за тим він був підтриманий її однодумцями під час акцій протесту проти спорудження меморіалу Небесній Сотні у Вінниці.

Після цього антисемітські гасла лунали також під час мітингу переселенців з Донбасу, які вимагали для себе дешевого житла у Вінниці.

Попри низку подібних фактів, звернення мера міста до правоохоронців з вимогою недопустити розпалювання міжнаціональної ворожнечі в місті, досі жодна особа-розповсюджувач ксенофобських гасел не притягнута до відповідальності.