Порошенко прилетів у Вінницю на винищувачі та привіз американських пілотів. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:41
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 5 серпня Президент України Петро Порошенко відвідав вінницьке летовище “Гавришівка”, де взяв участь у відзначенні Дня Повітряних Збройних Сил України.

Урочистості відбулися по обіді на території військового аеродрому Вінницького гарнізону ВПС по обіді. Туди Президент дістався за штурвалом винищувача МІГ-29 на місці другого пілота.

Відразу по приземленню разом з генералом Муженком та у супроводі вищого військового керівництва, глава держави вийшов до трибуни, встановленої прямо на летовищі військового аеродрому.

       

Після короткої вітальної промови, Петро Порошенко зазначив, що згідно зі щойно підписаним його указом, військовим, що перебувають на першій лінії в зоні АТО збільшується грошове утримання до мінімальних 10 тисяч гривень.

     

За тим Головнокомандувач вручив державні нагороди понад десятку солдатів та офіцерів, присутніх на урочистостях: зокрема ордени Данила Галицького та “За мужність”. Серед нагороджених: штурмани, бійці зенітно-ракетних військ, радіолокаційних та інших. Деталі операцій та бойових завдань, за які бійці отримали нагороди, не розголошувалися ні командуванням, ні самими нагородженими.

       

  • Повітряні сили Збройних Сил України – це надійний щит та прикриття нашої країни з неба. Сьогодні українські льотчики виконують все більше бойових вильотів, набував все більшого досвіду та вражають іноземних партнерів на спільних міжнародних навчаннях. Ми памятаємо і тих героїв, котрі загинули, виконуючи бойові завдання у зоні АТО. Вічна слава! – виголосив Президент, після чого була оголошена хвилина мовчання.

Окрім того, президент вручив п’ять бойових прапорів органам військового управління Повітряних Сил ЗС України: “Центр”, “Схід”, “Південь” та “Захід”.

         

Вже після нагороджень, президент разом з делегацією поклали квіти до меморіалу загиблим льотчикам Дмитру Майбороді та Дмитру Шкарбуну.

     

 

За тим офіційна делегація та журналісти зі спеціального майданчику змогли побачити показові польоти військових літаків, вертольотів та парашутистів.

     

Польоти продемонстрували пара військово-транспортних літаків АН-26 зі складу 456-ї бригади, 3 навчально-бойові літаки Л-39 зі складу 39-ї окремої авіаційної ескадрильї, літак бомбардувальної авіації СУ-24М зі складу 7-ї бригади тактичної авіації імені Петра Франка, два багатоцільових винищувачі МІГ-29 зі складу 40-ї бригади тактичної авіації, військово-транспортний літак ІЛ-76МД у супроводі 2-х винищувачів-перехоплювачів СУ-27 зі складу 3-ї окремої аваційної ескадрильї 125-ї бригади транспортної авіації.

   

Парашутисти ж десантувалися з різних літаків на різних висотах: дехто стрибав з національними прапорами, інші – виконували в небі колективні фігури, використовуючи різнокольорові дими.

           

Після того, як всі літаки та вертольоти приземлилися на аеродром, Президент та решта командування пішли оглядати нові та модернізовані зразки військової техніки: літак АН-26 та вертоліт Мі-8, зенітно-ракетні комплекси, зокрема легендарний С-300 та “Бук”, нову радіолокаційну станцію “Пелікан” та інші.

             

Тут Президент заявив, що цього року на модернізацію та відновлення Повітряних сил виділено один мільярд гривень:

– Це дозволить поставити у військові частини понад 40 основних зразків озброєння і техніки. Бойовий склад вже поповнили відремонтовані та модернізовані літаки, зенітні ракетні комплекси та радіолокаційні системи – заявив Президент.

За офіційно делегацією, дещо на віддалі, йшли не менш цікаві гості аеродрому: американські військові пілоти з Каліфорнії. Вони прибули до України переймати досвід українських колег, і, за їхніми словами, були надзвичайно вражені:

     

  • За кілька років, поки триває російська агресія проти України, ваші пілоти демонструють значне професійне зростання. Те ж саме стосується і модернізації техніки: це дуже відчутне зростання, це помітно. Усі країни НАТО сьогодні корегують власні військові стандарти з огляду на бойовий досвід українців останніх років, – сказав один з каліфорнійських пілотів.
  • Ми тут вперше побачили, як перебуває в польоті СУ-25, а ще дуже вражені, що нагородити бійців прилетів сам Президент, ще й за штурвалом бойового літака. Це велика честь і для ваших солдат, і для нас побувати на такому святі, – прокоментував ще один американський військовик.

 

Вже залишаючи територію аердорому, Президент Порошенко зробив кілька колективних фото з бійцями та відбув до Вінниці, прогулятися проспектом Космонавтів. Про це – у нашій наступній публікації.

                                                           

Фото Андрія Завертаного