Тато в декреті: Зеленський підписав закон, який розширює можливості чоловіків у догляді за дитиною

8:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

Президент України, Володимир Зеленський, підписав закон, що забезпечує рівні права матері й батька в отриманні відпустки для догляду за дитиною.

На офіційному сайті Президента повідомляють, що шостого травня Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» № 1401-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 15 квітня 2021 року.

– Документ покликаний забезпечити рівні можливості для чоловіка й жінки у питанні поєднання роботи із сімейними обов’язками. Зокрема, усуваються законодавчі прогалини, що обмежують право батька на відпустку для догляду за дитиною.

Раніше така відпустка надавалась батьку дитини, бабусі, дідусю чи іншим родичам, які фактично доглядають за малюком, на підставі довідки з місця роботи або навчання матері про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну її декрету.

– Таким чином закріпився дискримінаційний підхід, за яким право батька чи інших родичів на відпустку для догляду за дитиною було похідним від права матері, тобто лише мати могла делегувати право на декрет іншим. Через це у випадках, коли мати дитини є, наприклад, самозайнятою особою або ФОПом, батько теж не міг скористатися відпусткою для догляду за дитиною.

Законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як рівне право кожного з батьків.

Тепер закон також запроваджує новий вид відпустки – одноразова відпустка при народженні дитини тривалістю до двох тижнів, що оплачується коштом роботодавця. Така відпустка надаватиметься комусь одному:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, якщо він не одружений з матір’ю дитини, але проживає спільно;
  • бабусі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за нею.

Крім того, встановлено право працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.

– Цей закон дасть змогу створити передумови для посилення ролі батька у вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні, – додають на сайті Президента.

Головне фото: maalaimalar.com

Читайте також: «Це чоловіча тусовка»: як у Вінниці працює «ТатоHub»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.