Синергія та самозарадність: у Вінниці презентували проєкт партнерства «СпільноФонд»

14:13
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Сьогодні, 20 травня, у Вінниці презентували партнерський проєкт “СпільноФонд”, який допомагатиме людям реалізовувати свої проєкти для громад. В межах проєкту бажаючих будуть і навчати, і допоможуть з фінансуванням. 

Презентація проєкту відбулася у вінницькому хабі “Місто Змістів” та транслювалася онлайн.  Проєкт презентували Гоар Єнгоян та Олена Данілова від Фонду громади “Подільська громада”, Тетяна Величай, директорка благодійного фонду “МХП-Громаді” та Ольга Маліхатко, менеджерка із залучення міжнародних інвестицій МХП.

Як розповіли на презентації, проєкт партнерства “СпільноФонд” передбачає навчання та фінансування проєктів місцевих громад, ініціативних груп чи громадських організацій Вінницької, Київської та Черкаської областей. В межах проєкту учасників спочатку навчатимуть тих речей, які допоможуть реалізувати проєкт, а потім запропонують дофінансування. Проєкт може стосуватися будь-чого – медицини, спорту та культури. До прикладу, створення спортивного залу чи культурного простору.

За словами очільниці правління “Подільської громади” Олени Данілової, учасники зможуть працювати над своєю власною ідеєю, або перейняти досвід створення інших проєктів громад.

Директорка фонду “МХТ-Громаді” Тетяна Величай каже, що важливо, аби громади самі частково фінансували проєкт, адже саме так люди показують, що проєкт важливий, потрібний та цікавий. 

– Громади, які кажуть, що в чомусь винна сільська рада чи інвестори, вони знецінюють власний ресурс. Вони стають в позицію жертви й ніяк не розвиваються, навіть якщо їм допомагати. Це ні до чого хорошого не призводить. Тому ми в усякий спосіб намагаємося розвинути  у них самозарадність. 

Одним з елементів “СпільноФонду” є співфінансування проєктів. Якщо люди не готові віддати на фінансування проєкту свої кошти – навіть 5-10 гривень – то, вочевидь ця проблема не є для них дуже важливою. 

За словами менеджерки із залучення ресурсів Фонду громади «Подільська громада» Гоар Єнгоян, проєкт реалізується саме у трьох областях, де розвинений Фонд “МХП-Громаді” та де зокрема працює “Подільська громада”. “Таким чином ми розробили модель проєкту та поширили її в трьох областях, де маємо «потужності» для якісного виконання та реалізації”, – каже Гоар.

ЕТАПИ, ФІНАНСУВАННЯ ТА ДЕДЛАЙН

Партнерський проєкт “СпільноФонд” складається з таких етапів:

– Навчання (“Проектний менеджмент”, “Як громаді залучати ресурси”, “Маркетингові комунікації в проєкті”);
– Вивчення успішних та “живих” практик розвитку громад;
– Залучення співфінансування через фандрейзингову кампанію;
– Дофінансування (грант) для реалізації проєкту від БФ “МХП-Громаді” у розмірі до 40% від суми залучених ресурсів;
– Реалізація проєктів за менторської підтримки;

Проєктом передбачено фінансування 40 на 60, де 40% бюджету проєкту профінансує благодійний фонд “МХП”, а 60% – сама громада.

Перед дедлайном в межах проєкту відбудуться інформаційні зустрічі, де можна дізнатися більше про кожен етап “СпільноФонду” та поставити питання. Зустрічі відбудуться у трьох областях, зокрема у Вінницькій області: Ладижин  – 21 травня, м. Іванів – 25 травня, м. Хмільник – 25 травня, м. Тростянець – 26 травня та м. Могилів-Подільський – 27 травня.

Навчання для усіх учасників відбуватиметься у Вінниці: 9-11 червня для представників/ць Вінницької області, 16-18 червня для представників/ць Черкаської області та 23-25 червня для представників/ць Київської області.

Бажаючі взяти участь у проєкті можуть подавати заявку на участь ТУТ. Дедлайни такі: 31 травня – для Вінницької області, 7 червня – для Черкаської та 14 червня – для Київської.

Із запитаннями стосовно проєкту можна звертатись за телефонами: 097 613 11 51 – Олена, 095 202 73 44 – Гоар.

Читайте також: У Вінниці відновлюють послугу тимчасового відпочинку для батьків, які доглядають дітей з інвалідністю

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.