Світло замість газу: вінничанин пропонує модернізувати Вічний вогонь

11:22
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Вінничанин зареєстрував на сайті міськради петицію у якій пропонує змінити традиційний вічний вогонь на Європейській площі на світлову або лазерну інсталяцію. На думку автора петиції, це допомогло б економоти кошти, які витрачають на газ. 

Автор петиції Руслан Савчук посилається на інформацію, що протягом місяця у “вічному вогні” згорає приблизно 1000 кубів газу, за що КП “Подільський інформаційно-туристичний центр” щомісяця сплачує майже 10 000 гривень.

  • Тому прошу підтримати проект реконструкції вічного вогню. Для цього необхідно оголосити конкурс на світлову або лазерну інсталяцію, – пропонує Руслан Савчук. –  Можливо, навіть із 3D-проекцією, яка би була прикрита надміцним склом. Це стане черговою “родзинкою” Європейської площі біля памятника солдатам-визволителям.

Як повідомив журналісту VежА директор інформаційно-туристичного центру Володимир Ходацький, суми за користування газом інколи доходять і до 13 тисяч.

  • Все залежить від соціального попиту: якщо є подія з покладанням квітів до Меморіалу, то ми збільшуємо кількість газу, щоб яскравіше горіло. Потім трохи перекриваємо форсунки, щоб менше горіло. Так само щодня навечір зменшуємо кількість поданого газу. Тому стабільної ціни за газ немає. Щомісяця по-різному.

Наразі ідею зупинити вигорання газу на користь економнішої світлової проекції підтримали лише шестеро вінничан із необхідних 350. Приєднатися до ідеї та проголосувати за неї можна ще протягом 13 днів – до 20 червня.

Головне фото – ukrcenter