Суд визнав невинним водія “швидкої”, яка потрапила в ДТП з “BMW”. ВІДЕО

12:31
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Оновлено: 6 Квітня 2021, в 17:37

Сьогодні, 4 березня, у Вінниці відбулося засідання у справі ДТП, під час якого зіткнулися “швидка” та “BMW”. Вінницький міський суд не знайшов складу правопорушення у діях водія авто “швидкої допомоги” Олега Притуляка.

Одним із доказів у справі стала експертиза, яка довела, що уникнути аварії міг інший учасник ДТП – водій “BMW”.

Про це Vежі повідомив Володимир Затайдух та йдеться у відео із судового засідання на його сторінці.

Нагадаємо, 17 грудня 2020 року сталося ДТП за участі карети “швидкої” та  автомобіля «BMW». На відео, оприлюдненому в фейсбуці, зафіксовано зіткнення двох автівок на перехресті. Помітно, як «швидка», яка їхала з увімкненою сиреною (на червоне світло), зіткнулася з автівкою, що виїжджала з правого боку (на зелене світло). Зі слів водія “швидкої” Олега Притуляка, того дня він їхав на виклик зі швидкістю 71 кілометр за годину у складі “ковідної” бригади з увімкненими проблисковими маячками та сиреною.

Відтак, поліція склала по адмінпротоколу на кожного з водіїв – справи про притягнення до адмінвідповідальності слухались різними суддями. Наразі суд не знайшов складу адмінправопорушення в діях водія швидкої Олега Притуляка.

– (Вінницький міський суд у складі головуючого судді Геннадія Кашпрука – авт.) … дослідивши адмінматеріали про притягнення до адміністративної відповідальності Притуляка Олега Вікторовича … за вчинення адмінправопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП постановив: адміністративну справу (нерозбірливо – авт.) Притуляка Олега Вікторовича закрити у зв’язку з відсутністю в його діях складу адмінправопорушення, – зазначив суддя Кашпрук.

ОНОВЛЕНО: 6 квітня 2021 року Вінницький апеляційний суд після розгляду апеляційної скарги Іванюка залишив рішення першої інстанції без змін.

Суддя Кашпрук

Адвокат Білошкурський та водій “швидкої” Притуляк

 

Представник водія “BMW” адвокат Книжник

Як розповів Vежі Володимир Затайдух, який був присутній на засіданні, одним із доказів відсутності в діях водія швидкої складу адмінправопорушення стали результати автотехнічної експертизи, про яку клопотала раніше сторона водія “BMW”.

– В заданій дорожній ситуації з технічної точки зору причиною виникнення даної дорожньо-транспортної пригоди стала невідповідність дій водія “BMW Х5” Іванюка нормам вимог ПДР п.3.2 та 12.3. В заданій дорожній ситуації водій “BMW Х5” мав технічну можливість попередити дану ДТП шляхом виконання норм п.3.2 та 12.3 ПДР з моменту появи автомобіля “Автоспецпром” в його полі зору – зачитав на засіданні висновок експертизи суддя Кашпрук.

Кадри з відеореєстратора “швидкої”:

 

 

 

Наразі суддя Шаміна Ю.А. на іншому засіданні має встановити, чи був винен у ДТП водій “BMW” Олександр Іванюк.

Правила дорожнього руху
3.2. – У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів).
– На транспортних засобах, які рухаються в супроводжуваній колоні, повинне бути ввімкнено ближнє світло фар.
– Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов’язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.
12.3. У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об’єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди.
КУпАП
ст.124 Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, –
тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Детальніше про справу можна дізнатись ТУТ.

Фото з архіву

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.