Публікації за датами

  • 07 Жовтня/ 14:34

    Vinnytsia

    Публікація07.10.1914:34

    Автор:В'ячеслав Луцков

    Суд під скандування “Ганьба” наклав на Салецького запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. ФОТО

Сьогодні, 7 жовтня відбувся суд над Ігорем Салецьким, начальником Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА. Його підозрюють у самоправстві під час реєстрації релігійних громад сіл Велика Кісниця та Лука-Мелешківська.

Чиновнику знову обирали запобіжний захід – це була вже друга спроба за останніх сім днів. Цього разу слідчий суддя розглядав клопотання  щодо застосування до Салецького особистого зобов’язання.

  

Причини “релігійної справи”

Нагадаємо, що начальник ГУ Нацполіції у Вінницькій області Юрій Педос, провадження проти Салецького відкрили за “численими заявами представників УПЦ” (вочевидь, маючи на увазі Російську православну церкву).

Зокрема, Салецького  звинувачують в тому, що він зареєстрував перехід громад в Луці-Мелешківській та на Ямпільщині з Московського патріархату до ПЦУ з порушеннями закону. На думку вінницьких поліцейських, чиновник не мав права цього робити, а тому має бути відсторонений від посади та засуджений.

Крім самоправства, підозру по якому вже вручили Салецькому, чиновника підозрюють і в інших правопорушеннях. Як зазначається на сайті Вінницького міського суду “одного із начальників Вінницької ОДА” (очевидно, Салецького), крім самоправства, підозрюють у підробленні документів і зловживанні повноваженнями, як особою, яка надає публічні послуги (однак по них підозру поки не вручили).

Нагадаємо, 4 жовтня у Вінницькому міському суді Салецького намагалися відсторонити від посади, однак тоді засідання перенесли через відсутність адвоката чиновника. Сьогодні адвокатка у підозрюваного вже була, тож судове засідання відбулось, хоча події навколо суду почались ще до приходу Салецького.

Мітинг на підтримку Салецького від ПЦУ. Чи ні? 

Перед судовим засіданням до приміщення Вінницького міського суду прийшли мешканці сіл Пеньківка та Лука-Мелешківська, де вже тривалий час продовжується протистояння між релігійними громадами Православної церкви України та Російської православної церкви.

 

За словами вірян, попри наявність у них всіх документів, що підтверджують їхні права користуватися сільськими храмами, РПЦ за підтримки молодиків спортивної статури не дозволяють їм потрапити до храмів. В бездіяльності селяни звинувачують і поліцію, яка не вживає жодних заходів щодо розблокування храмів.

 

Сьогодні віряни прийшли до будівлі міського суду, аби висловити свою позицію щодо спроб поліції відсторонити від посади начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігоря Салецького. Нагадаємо, що провадження проти Салецького вінницька поліція відкрила за заявами представників РПЦ, які звинувачують чиновника у неправомірній реєстрації релігійних громад ПЦУ в двох селах Вінницького району, зокрема і в Луці-Мелешківській.

Ми сьогодні захищаємо не Салецького, у нас до нього також багато запитань. Але ми розуміємо, що зараз чиниться тиск на органи влади і в даному випадку Салецький просто “попав під роздачу”, – звернулася до мітингувальників та журналістів адвокатка Сніжана Чубенко, яка представляє інтереси релігійних громад ПЦУ на Вінниччині.

Сніжана Чубенко

Чубенко розповіла, що вони готують позов до Управління у справах національностей та релігій (фактично, Ігоря Салецького) за теперішню нереєстрацію громад ПЦУ. Ігор Салецький, який про підготовку такого позову знає, зазначив, що призупинка реєстрації відбувається через судові слухання.

Суд

Зрештою, в залі судових засідань під головуванням судді Клапощука розпочався суд. Зокрема, прокурорка Ірина Сторожук зазначила, що є ризики того, що Салецький буде переховуватись від слідства (бо 2 жовтня той не з’явився на допит), впливатиме на свідків і гіпотетично може вчинити новий злочин (ймовірно, йшлося про знищення документів, про що зазначали в суді 4 жовтня).

Тож прокуратура, зокрема, клопаталась зобов’язати Салецького прибувати до органів слідства, не відлучатися із Вінниці без дозволу слідчого, прокурора або суду, а також повідомляти органи розслідування про зміну свого місця проживання чи місця роботи.

Натомість, адвокатка Салецького заперечила кожен з ризиків і зазначила, що кожен з пунктів має підтверджуватися фактичними доказами, яких на думку адвокатки, немає. Водночас, Ігор Салецький сказав, що на свідків він не зможе вплинути, бо вони незалежні від нього. А на допит він не з’явився через нараду про що й повідомив слідчого.

Що стосується неявки 2 жовтня на допит, то в цей час відбувалась робоча нарада в голови Вінницької ОДА, на якій був присутній Начальник ГУ НП у Вінницькій області (йдеться про Юрія Педоса – авт.), і який її затримав, аби я не міг вчасно потрапити до слідчого – зазначив Ігор Салецький.

Крім цього він нагадує, що з матеріалів кримінального провадження десь “загубилися” три протоколи допитів саме Салецького. Саме в цих допитах чиновник пояснює свою позицію та згадує про ухвали адміністративного суду, які вже розглядали цю справу.

Ризик знищення документів він також  вважає недоведеним, адже, за його словами, всі документальні речові докази вже є в суді, у слідчого та єдиному реєстрі. Більше того, вважає, що їх знищення вигідніше саме слідству, адже такі документи – доказ законності його дій.

Зрештою, суд, попри такі заперечення, повністю задовольнив клопотання прокуратури. Тож наразі Салецький виконуватиме зазначені обов’язки до 2 грудня 2019 року, зазначивши що особисте зобов’язання може вплинути на можливості його участі в інших судових справах щодо релігійних громад. Натомість, мітингувальники, дізнавшись про таке рішення, почали скандувати “Ганьба!” і обурюватися від дій судової системи.

Фото Ольги Мірошниченко

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
В'ячеслав Луцков
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.