-
29 Грудня/ 12:38
Vinnytsia
Публікація29.12.1812:38
Суд над педагогами, які побили волонтера в центрі Вінниці, вкотре перенесли. ФОТО
Суд над вінницькими педагогами, які жорстоко побили іноземця-волонтера та його сина в центрі Вінниці, сьогодні вкотре перенесли.
Засідання мало відбутися об 11:00 29 грудня, однак цього разу на суд не з’явився не лише один з обвинувачуваних – Андрій Дзядик разом з адвокатом – але й адвокат потерпілої сторони Сергій Павлюк. Засідання розпочалося лише в присутності самого судді Олексія Шидловського, обвинуваченого Віталія Чукавіна, прокурора та вільних слухачів, які вочевидь прийшли з боку потерпілої сторони.

Як зазначив суддя, Андрій Дзядик вкотре попросив відкласти розгляд справи через свою хворобу. Суддя заявив, що в матеріалах справи є листок непрацездатності Дзядик, в якому зазначається, що той звільнений від роботи за станом здоров’я, однак діагноз обвинуваченого суддя так і не зміг прочитати.
– Не можу розібрати, що написано, – зазначив Шидловський.
У зв’язку з цим прокурор заявив клопотання викликати для допиту лікаря, який видав Дзядику лист непрацездатності.
– Ми розуміємо, що завершується міра запобіжного заходу для обвинуваченого. Обвинувачення неодноразово виїжджало до помешкання Дзядика з метою вручити вручення повісток, однак дана особа ухиляється (від контактів – ред.), від вручення повістки він відмовився, переховується і не відповідає на телефонні дзвінки, – заявив прокурор.

Однак суддя дане клопотання відхилив, пояснивши це тим, що наразі в суду немає підстав сумніватися в неупередженості лікаря. Тож засідання вирішили вкотре перенести – цього разу на 17 січня.
Нагадаємо, що під час попередньої спроби провести судове засідання в цій справі, обвинуваченим не продовжили запобіжний захід, тож і Чукавін, і Дзядик більше не перебувають під домашнім арештом.
Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався у Вінниці цьогоріч на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці.
Врешті, розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.
Читайте також: З’явилося відео, як вінницькі вчителі побили волонтера з Еміратів
Пізніше виявилось, що постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах. Як розповіли знайомі родини журналісту Vежі під час минулого судового засідання, яке до речі теж перенесли, “Ферас від початку війни допомагав нашим, українським військовим. Українська громада в Арабських Еміратах з початку війни в Україні, об’єдналася та створила проект, в рамках якого бійців забирали на реабілітацію до Еміратів. Перші поїхали хлопці з ампутаціями. Бійці поверталися в Україну і могли почати нове життя. Так ці волонтери змогли допомогти їм”.
Читайте також: Мешканець ОАЕ, якого жорстокого побили вінницькі педагоги, в Еміратах рятував українських «кіборгів»
Дещо пізніше у мережі Фейсбук з’явилось відео, де Чукавін особисто в коментарі місцевому активісту зазначає, що зробив зауваження саме “громадянину арабської національності”, який за словами Чукавіна був напідпитку. Журналісти Vежі поспілкувалися із волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили “за власним бажанням одразу після інциденту). Про це читайте в матеріалі “Араб забажав крові”: вінницький вчитель, який побив іноземця, вважає жертвою себе. ВІДЕО
Зазначимо, що раніше Сергій Павлюк, правозахисник постраждалої сторони, повідомив Vежі, що “нині зібрано достатньо доказів, щоб притягнути їх (вчителів – авт.) до кримінальної відповідальності, яку передбачає дана 296 стаття – “Хуліганство”. Друга частина цієї статті передбачає до 5 років обмеження волі і третя частина – від 5 років. Є також відеоматеріали долучені, висновки експертизи тощо”.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.