Студентський дворик та утилізація кавових горняток: “Подільська громада” обрала п’ять проектів, які змагатимуться на аукціоні

21:51
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 27 Березня 2018, в 16:37

Навчити школярів грамотно розпоряджатися фінансами, облаштувати на вулицях міста спеціальні урни для  паперових горняток, вкотре наагадати про важливість роздільного збору сміття, створити студентський простір на території університету, а також подбати про збереження навколишнього середовища – саме такі питання покликані вирішити п’ять проектів-переможців конкурсу від «Подільської громади». Наступний крок – збір грошей на реалізацію ініціатив. 

У лютому у Вінниці втретє оголосили конкурс соціальних проектів серед вінничан. Громадські організації та ініціативні групи Вінниці запрошували долучитися до конкурсу, аби представити свої ідеї, як покращити життя у місті та позмагатися за отримання фінансування на реалізацію.

Приймати нові ідеї вінничан організатори – БФ «Подільська громада» – почали ще у лютому. За цей час конкурсна комісія обрала п’ять найкращих та найцікавіших проектів з усіх поданих, зважаючи на актуальність проблеми, інноваційність, залучення широкої аудиторії, реалістичність і обґрунтованість витрат, конкретні результати в проекті та деякі інші критерії.

«Подільська громада» оголосила про початок третього конкурсу соціальних проектів для Вінниці

БФ «Подільська громада» надала Vежі  інформацію, щодо тих проектів, які стали фіналістами:

Фінанси для старшокласників

(ГО «Молодіжна ліга розвитку підприємництва»)

Мета проекту: Надати молодим людям актуальні знання щодо особистих фінансів та сформувати правильні фінансові звички які вони зможуть використовувати у реальному житті.

Основна проблематика з якою працюють автори проекту – це відсутність фінансових знань (як теоретичних, так і практичних) у школярів. На думку авторів, шкільні програми неадаптовані під реалії життя. Особливістю проекту є кваліфікація тренерів, які являються професіоналіми своєї справи та щоденно працюють у сфері бізнесу, фінансів та інвестицій. В процесі реалізації проекту будуть застосовані різні формати донесення інформації (семінар, мозковий штурм, тренінг тощо). Також буде застосована концепція змагання та відбору тих учасників, які пройдуть на наступний етап.

Створення коміксу «Дошкільнятам про економію»

(ГО «Крок назустріч»)

За допомогою Комікс-путівника «Дошкільнятам про економію», що буде створено в результаті проекту, познайомити маленьких вінничан з простими, доступними кожному, способами енергозбереження. Засобами комедійних розповідей, ігор вироблення навичок та вміння у дошкільників практичної діяльності з енергозаощадження. Усвідомлення дошкільниками необхідності збереження ресурсів землі та особистої відповідальності за власне майбутнє, всього суспільства і природи, розвиток високого рівня екологічної свідомості громадян. Передати знання про необхідність дотримання людиною правил доцільного природокористування, чистоти природного довкілля; заощадливе використання природних багатств, використання води, електричної та теплової енергії в побуті.

Планується надрукувати не меньше, як 60 примірників коміксу для розповсюдження хоча б по одному примірнику у всі заклади дошкільної освіти міста, також буде доступний елекронний варіант коміксу.

Загальний бюджет проекту: 18 500 гивень. Очікуване фінансування від Аукціону проектів – 15 000 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 років позитивних змін у Вінниці: як влаштований та чим займається Фонд “Подільська громада”

Eco To Go

(Enactus Vinnytsia National Technical University)

Сьогодні Вінниця стає все більш екологічним містом. Все більше мешканців починають цінувати чистоту і безпеку свого міста, думати про його майбутнє, стверджують автори. Проект «Eco To Go» передбачає встановлення спеціальних креативних еко-контейнерів для збору паперових горняток для кави/чаю, які сьогодні є дуже популярними у численних кав’ярнях нашого міста. Хоч ці горнятка і здаються паперовими, проте їх не можна переробляти з макулатурою, так як вони містять у собі інші домішки, тому це окрема фракція, для якої наша ініціатива знайшла своє призначення.

«Еко-горнятко» введе у місто тренд сортування сміття, поставивши контейнери для збору горняток у найбільш популярних та затишних куточках Вінниці.

StudGraund

(студенти Донецького національного університету імені Василя Cтуса)

Облаштування студентського дворику/майданчика для студентів навчального корпусу ДонНУ ім. В.Стуса по вулиці Грушевського 2, шляхом облаштування лавок, смітників, сцени, парковки для велосипедів, креативних зон. Даний проект об’єднає студентів ДонНУ ім. В.Стуса навколо взаємного навчання, спонукає розробляти і реалізовувати різні проекти та заходи, які в свою чергу будуть сприяти розвитку нашої молоді, що знову ж таки наголошує на необхідності  створення  креативного майданчика для їх спілкування, самореалізації через залучення до соціально-активної життєдіяльності громади.

На глобальному рівні  проект вирішить проблему знаходження комунікації між молоддю; на локальному – створить креативний майданчик та відродить дружні зв’язки між студентами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінниці реалізували два проекти з «Аукціону проектів», решта – на фінальній стадії

Екологія свідомості

(ГО «Еволюція краси»)

Проект «Еволюція свідомості» має на меті збереження навколишнього середовища, популяризацію питань екологічної тематики, свідомого ставлення до власного життя та здоров’я, запровадження європейських стандартів екологічної свідомості у Вінниці, донесення до вінничан інформації стосовно новітніх наукових досягнень у сфері альтернативної енергетики, органічного землеробства та фермерства, літературних новинок у сфері екології та еко-свідомості.

Проект реалізовуватимуть професійні тренери-експерти, лектори, науковці, педагоги, фермери, майстри з різних куточків області та країни. Відбуватиметься поширення тематичних друкованих матеріалів. Використовуватимуться різноманітні мистецькі засоби. До організації та реалізації проекту буде залучено близько 350 осіб-організаторів та партнерів.

 

З цими проектами можна буде познайомитися детальніше на Аукціоні проектів, котрий відбудеться вже за місяць – 19 квітня. Авторам доведеться презентувати свою ідею перед вінничанами, а «донори» будуть голосувати коштами і наповнювати бюджет проекту. Це дасть можливість фінансово підтримати усі п’ять ініціатив. Між іншим, стати «донором» проекту зможе кожен охочий – людина або ціла організація. Варто лише заповнити анкету ТУТ.

До речі, минулого року на «Аукціоні проектів» вдалося зібрати 62 тисячі гривень.

«Аукціон проектів» – публічний захід в рамках програми «Клуб донорів», під час якого переможці Конкурсу Проектів здійснюють презентацію ідей, а донори голосують за них коштами