Студентка училища Леонтовича організує у Вінниці кіноклуб з практикою

16:05
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Оновлено: 12 Січня 2017, в 16:10

17-річна Діана Федоряка вже не вперше організовує проект, який покликаний показати багатогранність кіноіндустрії, арт-хаусне кіно та просто об’єднує всіх кіноманів, які люблять поговорити про улюблені фільми та їх режисерів.

Студентка театрального факультету Діана Федоряка майже рік організовувала дискусійний кіноклуб «8 ½» спочатку в арт-пабі Beef Eater, а потім в креативному просторі «Артинов». Але наразі вирішила змінити як назву, так і формат та місце проведення кіноклубу.

  • Якщо кіноклуб «8 1/2» був проектом орієнтованим просто на показ фільмів та подальше їх обговорення, то ДІБУК буде платформою для перегляду фільмів, читання лекцій і головне для практичного заняття, де люди зможуть втілити свою ідею у маленький video art і спробувати себе у ролі оператора, актора та режисера, – розповідає про новий формат організаторка.

Кіноклуб відбуватиметься в раз в тиждень. Одного тижня – показ сучасного легального авторського кіно, а іншого – лекції та воркшопи. Перші воркшопи дівчина проводитиме сама, а далі планує запрошувати режисерів, операторів, акторів та кінознавців.
Дебютний показ та презентація нового кіноклубу відбудеться в суботу 21 січня о 19:30 в приміщенні «Архіклубу»(Магістратська, 80) . Першим фільмом, який побачать вінничани в рамках нового проекту буде стрічка Паоло Соррентіно «Велика краса»|2013|, яка отримала премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.

  • Сподіваюсь, що вийде зробити окремий лекторій про кіно та мистецтва загалом, знімати лекції та викладати їх на youtube. Я, як потенційний глядач лекторіїв, хочу створити саме україномовний контент, – ділиться планами Діана Федоряка.

Фільми для показів надаватиме проект «Артхаус Трафік», який створений з метою розвитку кіноклубного руху в Україні, організації некомерційних показів та надає права на певний каталог фільмів.


Серед організаторів у команді є ще Віталій Янковий, який займається візуальним оформленням та допомагає з наповненням заходів, а сама засновниця ДІБУКу ще відвідує кіноклуб у бібліотеці ім.Тімірязєва «Десята муза». Саме там вона зрозуміла, що хоче організовувати заходи пов’язані з кіномистецтвом. Проте ситуація з ним у Вінниці, м’яко кажучи, не дуже сприятлива.

  • У вінничан є одна проблема, вони вважають що краще піти випити вина в якомусь закладі, аніж сходити на культурну подію. Сподіваюсь що поступово це буде змінюватися. І я намагатимусь робити все, щоб це змінювалось особливо у кіносфері. На подібні кіноклуби зазвичай ходять одні й ті ж, але їх доволі багато, тому я вірю у розвиток кіномистецтва у нашому місті – розповідає Діана.

Більше деталей стосовно першого показу організатори обіцяють повідомити незабаром на офіційній сторінці у ФБ. Вхід на всі події кіноклубу безкоштовний.