Стали відомі прізвища суддів, які дозволили у Вінниці проросійську ходу 9 травня

15:12
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Учора, 5 травня, колегія суддів Вінницького окружного адміністративного суду відмовила у задоволенню позову Вінницької міської ради, що стосувався заборони проросійської ходи центром міста 9-го травня.

Рішення ухвалила колегія з трьох суддів: Дончик Віталій Володимирович, Чернюк Алла Юріївна на чолі з головуючою суддею Воробйовою Інною Анатоліївною. Про це повідомляє ресурс “Винница.инфо”

У резулятивній частині ухвали суду йдеться про те, що застереження міської ради щодо можливих провокацій в місті у зв’язку з ходою, організованою комуністами та головою товариства “Україна-Росія” Іваном Бондарчуком, “базуються на припущеннях”. Вінницькі чиновники вже оскаржили дану ухвалу суду і подали апеляцію.

Нагадаємо, що днями відомий вінницький проросійський активіст Іван Бондарчук закликав своїх прихильників пройти 9-го травня центром Вінниці у рамках кремлівської акції “Бессмертний полк”. Бондарчук закликав також брати на акцію дітей.

“Безсмертный полк” – пропагандистська агітаційна кампанія Кремля, котру пропутінські сили організовують як в РФ, так і за кордоном на честь 9 травня. В останні роки “Безсмертный полк” став інструментом провокацій під час їхнього проведення, зокрема, в Україні. Протягом акції її організатори використовують антиукраїнські та проросійські гасла, заклики до сепаратизму та провокують сутички з патріотичними середовищами. Акції широко висвітлюють російські ЗМІ, контрольовані Кремлем.

Відразу після повідомлення патріотичні середовища міста заявили, що будуть протидіяти антиукраїнській акції та запланували свої заходи, котрі відбудуться в той же час і на тому ж місці, де й “Бессмертний полк” Бондарчука. З огляду на це міська рада просила суд обмежити право товариства “Україна-Росія” на організацію свого заходу 9 травня у Вінниці, аби запобігти силовим сутичкам.

Іван Бондарчук публічно підтримує анексію Криму та дії Путіна на Донбасі та можливу агресію РФ далі на Захід, а також закликає інші області України до сепаратизму.  Попри це, структура Бондарчука “Україна-Росія” досі вільно здійснює свою діяльність у Вінниці та займає одне з комунальних приміщень у центрі міста.

     

Нагадаємо, що 1 травня у Вінниці вже відбулися сутички між місцевими комуністами, представниками “Союзу лівих сил” (що його також очолює Бондарчук) та місцевими націоналістами. Тоді силовий конфлікт висвітлювали багато національних та російських ЗМІ. Під час сутички місцева поліція стала на бік активістів під червоними прапорами, а проти націоналістів був застосований сльозогінний газ.