9 травня проросійські сили готують у Вінниці ходу “Безсмертного полка”

9:30
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

9 травня вінницьких ветеранів Другої світової війни закликають пройти ходою центральною частиною міста на честь перемоги Радянського Союзу над нацистською Німеччиною.

Акцію організовує вінницький осередок партії “Союз лівих сил” та товариство “Україна-Росія”, котру очолює відомий своїми проросійськими та сепаратистськими поглядами колишній народний депутат від соціалістів Іван Бондарчук. 

Бондарчук закликає своїх прихильників зібратися о 10:00 на Європейській площі (в оригіналі повідомлення – у “сквері Козицького”) і звідти пройти ходою вулицею Соборною до входу в Центральний парк. Комуніст також закликає брати із собою на акцію друзів і дітей.

Нагадаємо, що 1 травня на Європейській площі у Вінниці вже відбулася спроба провести мітинг під червоними прапорами на честь Дня солідарності трудящих. Тоді на акцію зібралося кілька десятків людей похилого віку, на яких здійснили напад представники молодіжних націоналістичних організацій.

У процесі сутички націоналісти намагалися відібрати у комуністів червоні прапори, однак останні чинили спротив. Під час конфлікту працівники місцевої поліції намагалися затримати націоналістів, проти декого з них був застосований сльозогінний газ. За кілька хвилин після початку сутички, поліція відтіснила націоналістів з Європейської площі і дала можливість комуністам продовжити мітинг.

Того ж дня інформація про сутичку масово розійшлися українськими та російськими ЗМІ, зокрема відео бійки опублікувала телекомпанія НТВ.

“Безсмертный полк” – пропагандистська агітаційна кампанія Кремля, котру пропутінські сили організовують як в РФ, так і за кордоном на честь 9 травня. В останні роки “Безсмертный полк” став інструментом провокацій під час їхнього проведення, зокрема, в Україні. Протягом акції її організатори використовують антиукраїнські та проросійські гасла, заклики до сепаратизму та провокують сутички з патріотичними середовищами. Акції широко висвітлюють російські ЗМІ, контрольовані Кремлем.

Іван Бондарчук – вінницький проросійський активіст, екс-народний депутат від КПУ, голова товариства “Україна-Росія” у Вінниці та лідер місцевого осередку партії “Союз лівих сил”. Відомий своїми пропутінськими та сепаратистськими поглядами, публічно схвалює анексію Криму та дії російсько-терористичних військ на Донбасі. Наразі у Вінницькій міські раді володіє депутатським мандатом колишня помічниця Бондарчука, депутатка Ганна Давиденко, обрана до ВМР від партії “Батьківщина”.