Стало відомо про загибель 16 захисників з Вінниччини

20:03
Автор: Vежа
Become a Patron!

Протягом останніх кількох днів стало відомо про загибель 16 захисників з Вінниччини: Володимира Гулька, Владислава Сохинчука, Віктора Очеретного, Івана Рудя, Ігоря Нестеровича, Павла Мількевича, Володимира Іпатова, Василя Коломійця, Миколи Овсі, Сергія Задніпрянця, Дмитра Махоцького, Дмитра Лященка, Євгенія Батринака, Віктора Кравчука, Івана Яюка та Олександра Юрчишина. 

– Зокрема, стало відомо, що 12 березня 2022 року в боях біля населеного пункту Степова Долина на Миколаївщині отримав важкі поранення, несумісні з життям, Володимир Олександрович Гулько з села Немія. Зазначено, що захисник був 1995 року народження. Воїн був розвідником та боронив рідну землю ще з 2016 року. Володимир Гулько помер в лікарні від важких поранень та був похований у Херсоні. Найближчим часом планується перепоховання Героя в рідному селі Немія.

Підтвердився факт загибелі 20-річного Дмитра Вікторовича Махоцького, мешканця с.Голубече. Захисник вважався зниклим безвісти з 6 вересня 2022 року.
Солдат Махоцький Дмитро Вікторович був гранатометником. Дмитро загинув під час виконання обов’язків військової служби, завдань пов’язаних із захистом Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, поблизу населеного пункту Тернові Поди Миколаївської області 5 вересня 2022 року.

– 27 травня Вінницька громада прощалася із Захисником Володимиром Миколайовичем Іпатовим. Повідомлялося, що воїн був родом з Вінниці. Навчався на відділенні підготовки помічників лікарів для ЗСУ у Вінницькому медичному коледжі ім. акад. Д.К. Заболотного. У 2003-2008 р.р. – студент фармацевтичного факультету ВНМУ ім. М.І. Пирогова. Працював на різних посадах в ЗСУ, з 2012 р. в зазначеному університеті на кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я на посаді асистента до часу призову в ЗСУ. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну добровільно став на захист рідної країни. Намагаючись врятувати життя поранених, 42-річний Володимир загинув на Донеччині 23 березня.

Стало відомо, що 23 квітня на Донеччині отримав поранення, несумісне з життям, 26-річний Владислав Сергійович Сохинчук. Відомо, що захисник народився в с. Нова Гребля, з часом сім’я переїхала до Козятина. Закінчив Державний Університет інфраструктури та технологій. Працював в Козятинському експлуатаційному вагонному депо оглядачем-ремонтником вагонів. З початком повномасштабної війни Владислав відразу звернувся до військкомату, аби його взяли на фронт, але йому відмовили. В липні 2022 року Владислава все ж мобілізували.

23 квітня 2023 року, виконуючи бойове завдання на Донеччині, внаслідок артилерійських обстрілів окупантів та безпосередніх зіткнень з ворогом, у бою, старший солдат, заступник командира бойової машини, навідник отримав поранення, несумісне з життям. Попрощалися з Героєм 26 травня.

Стало відомо, що 23 квітня, виконуючи бойове завдання на Донеччині, загинув 37-річний Сергій Задніпрянець з Мізяківських Хуторів. Відомо, що після школи служив у армії, працював у Стрижавській колонії. У 2005 році проходив строкову військову службу в десантних військах у Львові. 5 квітня цього року Сергія призвали до лав ЗСУ. Він був солдатом, старшим стрільцем. Зазначено, що захисник “майже три тижні мужньо брав участь у насправді пекельних подіях на фронті”. Прощання із загиблим було заплановане на 26 травня.

Стало відомо, що 23 квітня, виконуючи бойові завдання на Донеччині, загинув 25-річний солдат Євгеній Іванович Батринак, з села Михайлівка. Майже місяць військовий перебував у списках зниклих безвісти, і ось тепер надійшло офіційне сповіщення про загибель бійця. Зустрічати Героя “живим коридором” планують завтра, 29 травня.

22 травня на Донецькому напрямку під час виконання бойового завдання загинув старший солдат підрозділу інженерного забезпечення 25-річний Павло Васильович Мількевич. Вінницька громада прощалася із Героєм 26 травня.

22 травня на Донеччині під час виконання бойового завдання загинув 39-річний Микола Вікторович Овся. Відомо, що захисник народився в місті Погребище. З 1990 по 1999 рік навчався у Вінницькій середній школі №30. Після закінчення 9 класів вступив у ПТУ №2 міста Вінниці, де здобув професію слюсаря з ремонту автомобілів. Закінчив Вінницький соціально-економічний інститут Університету “Україна”, де отримав професію “соціальний працівник”. Працював у місті Вінниця в приватних структурах. У лютому 2023 року став на захист рідної землі. Попрощалися з Героєм у Погребищенській громаді 26 травня.

– Внаслідок отриманих важких поранень, 23 травня загинув Василь Володимирович Коломієць з села Борщагівка Погребищенського району. Відомо, що з 1986 року по 2022 рік чоловік працював водієм-далекобійником, а після широкомасштабного вторгнення рф пішов на захист рідної землі. Військовий вивозив з поля бою поранених, доставляв їх до госпіталів та лікарень. В одній із таких поїздок на передню лінію фронту, рятуючи життя побратимам, отримав важкі поранення. Його серце перестало битися 23 травня 2023 року у Київському госпіталі. Прощання з Героєм відбулося 27 травня.

23 травня під час мінометного обстрілу в м.Бахмут Донецької області загинув 36-річний солдат Дмитро Геннадійович Лященко, житель м.Тульчин Тульчинської громади. Відомо, що Дмитро Лященко був призваний на військову службу по мобілізації 25 лютого 2022 року.

23 травня на Донеччині загинув воїн Олександр Михайлович Юрчишин. Чоловік – мешканець Хмільницької громади – був 1981 р.н.. Про час зустрічі воїна “на щиті” та дату його поховання повідомлять окремо.

24 травня на Донеччині загинув 25-річний жмеринчанин Іван Рудь. Відомо, що у 2016 році Іван з відзнакою закінчив Жмеринське вище професійне училище, а згодом Могилів-Подільський коледж. Жмеринчанин пройшов службу в армії та у 2020 році захищав кордони України. З перших днів війни був у теробороні, а згодом – уже на передовій та давав відсіч окупантам у складі однієї з мотопіхотних бригад.

У понеділок, 29 травня, орієнтовно о 12:00 Жмеринська міська територіальна громада “живим коридором” зустрічатиме загиблого Героя. Прощання заплановане 30 травня. Деталі – ТУТ.

– 25 травня Вінницька громада прощалася із Захисником Ігорем Васильовичем Нестеровичем (дату загибелі не вказано).

– На Донеччині загинув (дату не вказано) 51-річний воїн Віктор Очеретний з села Лисогірці Жмеринської громади. З кінця квітня про долю захисника було мало відомо і рідні сподівались на краще, але, на жаль, отримали страшну звістку про загибель військового. Жмеринська громада зустрічала Героя “живим коридором” та прощалась з воїном 25 травня.

– Захищаючи Україну, на Миколаївщині (дату не вказано) загинув 26-річний Віктор Григорович Кравчук, мешканець села Кустівці Уланівської громади. Про час та дату поховання Захисника повідомлять окремо.

– Захищаючи Україну, на Херсонщині (дату не вказано) загинув 53-річний солдат Іван Павлович Яюк. Воїн був мешканцем с. Колибабинці Хмільницької громади. Захисник вважався зниклим безвісти з 29.08.2022р.. Про час зустрічі Героя “на щиті” та дату його поховання повідомлять окремо.

 

Вічна пам’ять Героям! Співчуття рідним…

Ілюстративне фото – “Pixabay”