Стало відомо, хто і навіщо повалив скульптуру скрипаля біля Вежі. ФОТО

10:43
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Двічі на рік у Вінниці три металеві скульптури – Письменника, Художника та Поета – очищають та обробляють спеціальним розчином, щоб вони мали гарний вигляд та були окрасою міста якомога довше. Втім учора у соціальних мережах почалося бурхливе обговорення про випадок вандалізму щодо скульптури Скрипаля. 

Зокрема в одній з Фейсбук-спільнот було опубліковано допис, що містив фото скульптури, яка лежала на асфальті, та підпис “І знову вандали Вінниці у ділі.”

Фото Леоніда Гнатовського

Фото Леоніда Гнатовського

 

Допис викликав бурхливе обговорення, тож ми вирішили з’ясувати, що сталося. Втім, у Муніципальній поліції сказали, що про випадок вандалізму щодо скульптури Скрипаля – їм не відомо.

Врешті, Vежі вдалося поспілкуватись із Володимиром Ходацьким. Директор комунального підприємства “Подільський туристично-інформаційний центр” пояснив, що насправді у цьому випадку про вандалізм не йдеться. Більше того, за його словами, всі три металеві скульптури – “Скрипаль”, “Художник” та “Поет” – жодного разу не зазнавали серйозних пошкоджень.

– Ми просто прибирали сніг, а скульптуру просто легенько поклали, щоб почистити. Трохи все пересунули, щоб техніка також почистила сніг на місці, де стоїть “Скрипаль”, – сказав Володимир Ходацький.

 

Тож за його словами, саму скульптуру за 20 хвилин почистили щіточками від снігу та іржі. Взагалі скульптури двічі на рік очищуються та обробляються спеціальним розчином, щоб метал не іржавів, а профілактичне очищення відбувається регулярно.

За словами Ходацького, зазвичай вінничани та гості міста дбайливо ставляться до цих скульптур, тож найгірше, що траплялося із ними, це кілька випадків, коли їх намагались розгойдувати.

Нагадаємо також, що попри справжній прояв вандалізму, нещодавно до центру міста повернули відремонтований раритетний «Ягуар».

Читайте також: Несподівані та чудернацькі: у Вінниці відкрилась виставка загадкових об’ємних скульптур. ФОТОРЕПОРТАЖ 

Розділений Діоген: у Вінниці з’явилась нова металева скульптура 

«Шалені зварювальники» зі Жмеринки перетворюють металобрухт на мистецтво. ВІДЕО

У центрі Вінниці з’явились нові скульптури, фонтан та алея. ФОТО

Фото автора

   

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.