Спокусниця з наркотиком і модне прибирання за собаками: на “Аукціоні проектів” у Вінниці зібрали понад 100 тисяч. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:34
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вчора, 15 травня, у Вінниці відбувся “Аукціон проектів”, де за увагу потенційних донорів та інвесторів змагалися чотири ініціативи. У приватних розмовах автори деяких проектів сумнівалися, що їм вдасться зібрати необхідну суму, але результат “Аукціону” перевершив усі сподівання.

“Аукціон” проектів, задля вирішення актуальних проблем міста, у Вінниці організовують вчетверте. Леся Найчук, голова правління БФ “Подільська громада”, розповіла, що завдяки попереднім “Аукціонам” у Вінниці вдалося підтримали 15 проектів на загальну суму 223 тисячі гривень.

– Ми бачимо, що люди залюбки долучаються до такого синергічного інструменту: коли бізнес може прийти і вкласти кошти в соціальні корисні для міста проекти, як наприклад, заходи по боротьбі з наркозалежністю, чи встановлення станцій для прибирання за собаками. Тому ми з радістю цього року знову взялися за організацію “Аукціону”, і сподіваємося, що все вийде, – поділилася Леся Найчук.

 

Ще задовго до початку “Аукціону 2019” у дворі ресторану “Ренесанс” почали збиратися потенційні “інвестори”: підприємці, місцеві депутати, журналісти, активісти та просто небайдужі вінничани… Можливість прийти мали насправді всі, адже мінімальний внесок був на рівні 200 гривень.

– Цікавинка цього аукціону в тому, що початкова ставка не піднімається. Тобто людина має 200 гривень, інша людина має 500, хтось має 1000, і таким чином усі ці кошти вкладаються в загальний бюджет проекту, – розповіла Леся Найчук.

 

Після невеличкого фуршету гостей запросили в простору залу, де вони розмістилися за кількома круглими столами, на яких лежали таблички з цифрами: 100, 200, 5000, 1000 і 2000. Та перш ніж команди почали представляти свої проекти, Назарій Давидовський із хором “Соломія” виконали свою фірмову “Подоляночку” та “Сам собі країна” Кузьми Скрябіна.

Та на цьому сюрпризи не закінчилися. Усі чотири проекти потребували фінансової підтримки від 29,4 до 30 тисяч гривень кожен. Водночас минулого року на “Аукціоні проектів” вдалося зібрати 79 тисячі 725 гривень,  а позаминулого вінницькі меценати віддали на соціальні ініціативи 62 тисячі гривень. Це й стало основною причиною сумнівів авторів проектів.

Утім на початку заходу стало відомо, що генеральним донором “Аукціону” може стати ІСАР “Єднання”, який був готовий надати грант у розмірі 40 тисяч гривень. Але Ольга Нікольська, представниця цього центру, зазначила, що “все так просто в житті не буває” і Вінниця отримає цей грант лише за умови, якщо на “Аукціоні” зберуть 80 тисяч гривень (тобто кожному з проектів достатньо було отримати фінансування по 20, а не 30 тисяч гривень).

– Я дуже закликаю вас бути щедрими, не жаліти своїх коштів і зробити все для того, щоб Вінниця стала ще кращим, ще затишнішим і ще гарнішим містом, ніж вона є зараз, – додала Ольга Нікольська.

І наперед зазначимо, що їм це вдалося.

 

Першими свій проект “Стань помітним” презентували ГО “Культурний Всесвіт”.

Мета: Протягом літа організувати з представниками поліції 15 майстер-класів та просвітницьких заходів для дітей про безпеку на дорозі. А також виготовити та роздати 500 світловідбивачів (флікерів) і навчити виготовляти їх самостійно.
Загальний бюджет проекту: 29 427 гривень (цю суму й очікували зібрати на “Аукціоні”).

Традиційно команди мали по п’ять хвилин на презентацію. Більшість підготували не лише презентацію на слайдах, а й невеличкі сценки. Команда проекту “Стань помітним”, наприклад, продемонстрували ДТП за участі маленьких автомобілістки і пішохода, яка везла у дитячому візочку іграшку-ведмедика. Зрозуміло, що в результаті ведмедик опинився під колесами “автомобіля”.

Тетяна Верещак, голова ГО “Культурний Всесвіт” розповіла, що нещасні випадки за участю пішоходів трапляються частіше з настанням сутінок, чи осінньо-зимового періоду. І однією з головних причин вона назвала те, що водії не можуть вчасно помітити людину на дорозі.

– Аби вберегтися від біди, радимо пішоходам мати на одязі світловідбиваючі елементи (флікери), аби посилити свою видимість для водіїв у темряві. Цей простий і водночас надійний спосіб зменшує ризик потрапити людині під колеса. Особливо важливо забезпечити таким безпечним атрибутом дітей, – пояснила Тетяна Верещак.

Вагомим аргументом на користь цього проекту стала й статистика від патрульних: тільки з початку року вони зафіксували у області 32 ДТП за участі пішоходів. З них 27 пішоходів отримали травми різного ступеня тяжкості, а 6 пішоходів загинули.

Насправді ж проект зібрав 18 тисяч 100 гривень (додаткові внески зробили після оголошення підрахунку зібраних коштів).

 

Другий проект, “Права людини для школярів” від громадської спілки “IT-Кластер Вінниця”, на відміну від решти, мав не одного, а одразу двох амбасадорів. Це соціально-відповідальні підприємці, кожен з яких підтримав обраний ним проект на три тисячі гривень мінімум.

Мета: створити чат-бот в месенджері “Telegram” для надання підліткам безкоштовної юридичної та інформаційної підтримки в сфері захисту прав людини.
Загальний бюджет проекту: 39 390 гривень (на “Аукціоні” очікували зібрати 29 940 гривень).

– Згідно з дослідженнями ЮНІСЕФ більше 67% дітей від 11 до 17 років часто стикаються з булінгом. У минулому році було зафіксовано 109 тисяч звернень до психологів. Майже 50% дітей в тій чи іншій мірі зазнають порушень прав людини у власних родинах, і 40% українських дітей замовчують про свої проблеми, бо бояться сказати, – розповів керівник проекту Іван Полюхович.

-Наймасовішим каналом комунікації сучасних дітей є соціальні мережі, адже підлітки не люблять телефонувати, їм складно звернутися до когось усно та особисто, особливо з незручними питаннями. Тому звернувшись до чат-боту кожна дитина зможе отримати інформацію про види порушення прав людини, визначити, чи порушуються його права в тій чи іншій ситуації, отримати початкову юридичну пораду і навіть контактну інформацію організацій та служб, які можуть надати допомогу, – додав керівник проекту.

Проект насправді зібрав 20 300 гривень: ще 2 000 додали згодом. 

 

Наступні два проекти за презентацією були найбільш цікавими.

І мабуть добре, що формат заходу передбачав “голосування грошима” після презентацій усіх проектів, адже 11-річним дівчатам, яких ГО “Вінницька європейська стратегія” залучила до презентації проекту “Чисте місто – чисте сумління”, інвестори віддали б усі кошти тільки за старання.

Мета проекту: започаткувати правила цивілізованого вигулу собак мешканцями нашого міста, покращити естетичний вигляд та санітарно-гігієнічний стан скверів та паркових зон, сформувати культуру вигулу собак.
Загальний бюджет проекту: 31 800 гривень (на “Аукціоні” очікували зібрати 30 000 гривень).

Однокласниці Марія, Анастасія та Катерина, які вигулюють своїх песиків у парку “Дружби народів” розповіли, що є відповідальними власницями і завжди прибирають за чотирилапими, беручи з собою спеціальні пакетики.

– Ми не розуміємо, чому такі зірки, як Марк Цукерберг і шведська принцеса Мадлен, прибирають за своїми собаками, а вінничани – ні, – обурювалися дівчата. А наостанок й узагалі заявили, що “прибирати каки своєї собаки це модно”, на що у відповідь отримали гучні аплодисменти.

Вікторія Богатчук, яка також презентувала цей проект додала, що проблема відсутності станцій для прибирання за песиками є значно глобальнішою, аніж просто брудне взуття, чи неестетичні галявини у парках. З її слів, в одному грамі екскрементів міститься близько 23 мільйонів бактерій, які спричиняють спазматичні болі в шлунку, захворювання печінки та легень у людей. А прилипаючи до підошв нашого взуття, екскременти стають забрудниками грунтових вод та відкритих водойм.

Проект зібрав насправді 19 600 гривень, бо ще 3 000 заочно надав Віктор Бронюк.

 

А останніми свій проект, “Життя без залежності”, презентували ГО “Впливові люди”.

Мета: зменшити рівень наркотичної залежності серед підлітків Вінниці, шляхом проведення інформаційної кампанії (імпровізований форум-театр), яка допоможе молоді виробити власні поведінкові способи реагування на ситуації пов’язані із вживанням наркотичних речовин.
Загальний бюджет проекту: 31 850 гривень (на “Аукціоні” очікували зібрати 29 950 гривень).

Христина Коваленко розповіла, що їхній проект це продовження ініціативи “Зупинимо наркотерор”, в рамках якої у Вінниці вже відбулося чотири рейди із замальовування на фасадах будинків написів телеграм-каналів із продажу наркотиків. Крім цього проект передбачав проведення профілактичних заходів зі школярами, але зі слів керівниці проекту, ці лекції “не настільки класно сприймалися дітьми”, тож вони вирішили змінити їх формат на імпровізований форум-театр.

Частину такого форум-театру продемонстрували наочно. Поки Христина Коваленко виступала, за один із столів непомітно сіла дівчина в обтягуючій сукні, темних окулярах та шарфику з леопардовим принтом. Власне, вона й намагалася спокусити одного з гостей “піти з цієї нудної презентації”, натякала на пляшечку коньяку в сумочці, а далі прямо запропонувала спробувати “таблетки щастя”. Вочевидь, їй настільки добре це вдалося, що чоловік, який став її “жертвою”, не дуже хотів користуватися підказками з правильними відповідями на екрані, і зовсім не був проти піти з нею “на каву”.

Експеримент від цього тільки виграв, адже спокусниця, яку насправді зіграла професійний медичний психолог, пояснила: навіть якщо дорослому важко не піддатися на провокацію, то у випадку з підлітками цей ризик набагато більший. Тим паче, з її слів, купити будь-які наркотики через телеграм-канал – це п’ять-десять хвилин, а їхня вартість така, що підлітки спокійно можуть “скинутися”.

– За останній час ми замалювали велику кількість написів на парканах та будівлях нашого міста, але поки є попит, є і пропозиція. Тому ми пропонуємо проводити профілактику серед підлітків у форматі подібного форум-театру, де вони могли б самостійно шукати варіанти здорової поведінки, якщо подібні ситуації виникатимуть у їхньому житті, – розповіла Христина Коваленко.

Крім того планується робота з батьками та шкільними психологами, щоб вони могли продовжити цей проект у навчальних закладах міста.

 

За проекти гості голосували охоче, кидаючи купюри до спеціальних скляних чаш. А поки тривав підрахунок, ведучі розіграли між гостями призи: фірмові сувеніри “Visit Vinnytsia”, сертифікат на фотосесію, і навіть квитки на концерт Каті Чілі.

 

 

Як уже зазначалося, потрібну суму у 80 тисяч гривень зібрати вдалося з першого разу. Насправді ж 40 меценатів і амбасадорів підтримали соціальні проекти на суму 82 600 гривень. А решту фінансування, яку потребували проекти, покрив грант від ІСАР “Єднання” на суму 40 тисяч гривень

Таким чином організаторам навіть не потрібно було проводити додатковий аукціон на підтримку соціальних ініціатив, який організували на випадок, якщо якийсь із проектів не набере достатньої кількості фінансування.

Втім, декілька лотів таки розіграли. Наприклад, депутатка Вінницької обласної ради Людмила Станіславенко віддала 800 гривень за авторську ляльку вінницької майстрині Світлани Амосової.

Віктор Бронюк, на жаль, свій лот не презентував, та обіцяна картина все ж була, щоправда – вінницького молодого художника Влада Головащенка. І за неї насправді поборолися: зі стартових 800 гривень (крок був 200 гривень) абстракцію “Весняний дощ” придбали за 2,5 тисячі. 

Таким чином виручені кошти з “аукціону в аукціоні” спрямують на організацію “Аукціону проектів 2020”. А зі слів Ольги Нікольської, він має відбутися обов’язково.

Наостанок усі гості вийшли на вулицю, де випустили в небо білих голубів  як символ БФ “Подільська громада”. А за тим ще довго фотографувалися, дякували один одному та обмінювалися враженнями від “Аукціону”.

Фото Андрія Завертаного

Читайте також: “Цивілізований вигул” собак та боротьба з наркозалежністю: “Подільська громада” відібрала 4 проекти для участі в аукціоні 

Читайте також: “Ми допомагаємо тим, хто допомагає іншим”: Віктор Бронюк закликає вінничан підтримати “Аукціон проектів”. ФОТО 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.