Публікації за датами

  • 20 Квітня/ 12:38
    Новини

    Публікація20.04.1812:38

    Автор:Дар'я Гоц

    Вінницькі меценати віддали майже 80 тисяч гривень на соціальні ініціативи під час «Аукціону проектів». ФОТОРЕПОРТАЖ

19 квітня, представники бізнесу, влади, громадських організацій власним гаманцем продемонстрували свою підтримку активним вінничанам, які бажають розвивати Вінницю та змінювати місто на краще.

Понад сотня соціально відповідальних представників підприємництва взяли участь в «Аукціоні проектів», організований БФ «Подільська громада». Такий аукціон відбувається вже третій рік поспіль.

Нагадаємо, що в лютому у Вінниці втретє оголосили конкурс соціальних проектів серед вінничан. Громадські організації та ініціативні групи Вінниці запрошували долучитися до конкурсу, аби представити свої ідеї, як покращити життя у місті та позмагатися за отримання фінансування на реалізацію. Таким чином, до фіналу потрапили п’ять проектів, які сьогодні презентували та на здійснення яких збирали кошти.

 – Ви сьогодні побачите гарні та корисні проекти і будемо розвивати наше місто разом. Аукціон проектів – це чудовий інструмент синергії, де ініціативні групи подають свої ідеї,  донори міста можуть підтримати їх грошима. Сьогодні завершальний етап конкурсу проектів. Всього було подано 15 проектів, але конкурсна комісія обрала лише п’ять найкращих, які увійшли до фіналу, – розповіла голова БФ «Подільська громада» Леся Найчук.

Усі меценати сьогодні поділялися на три категорії:

  • Амбасадор – який підтримав проект на суму від 3000 грн;
  • Корпоративний донор – фінансова підтримка проекту від 1000 грн;
  • Індивідуальний донор – віддав на реалізацію проекті від 500 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студентський дворик та утилізація кавових горняток: “Подільська громада” обрала п’ять проектів, які змагатимуться на аукціоні

Ще перед початком «Аукціону» по залі закладу, який приймав захід, бігали дітлахи, котрі брали участь у презентації. Здавалося, що вони зовсім не нервувалися перед виступом, на відміну від старших, які перед початком у дрібницях обговорювали деталі своєї презентації.

До речі, через деякі технічні проблеми відео, які учасники «Аукціону проектів» включали до своїх презентацій, були без звуку і така неприємність дещо заважала командам, адже в окремих проектах саме відеопрезентація була ключовим аспектом.

Першими презентували свій проект «Фінанси для старшокласників» ГО «Молодіжна ліга розвитку підприємництва».

Презентували проект ініціатори та старшокласники і розпочали із невеличкого опитування присутніх, наприклад «чи є у вас є діти», «чи ви робили зарядку» і зрештою підійшли до питань про важливість фінансової грамотності дітей.

 – Нас запросили проводити уроки економіки в школі і ці заняття були по 45 хвилин –  досить недовгими, через це дещо програвали у поданні інформації. Зараз ми хочемо залучити близько 350 учнів і для цього нам потрібно 14850 гривень. Протягом курсу ми надаємо базові знання, які потрібні для людей, щоб вони розумно розпоряджалися своїми фінансами, – розповів ініціатор проекту Віталій Гандзюк.

На думку авторів ідеї, найкраще про важливість такого курсу управління фінансами можуть розповісти саме ті учні, які вже навчалися розпоряджатися грошима.

– Я була учасницею такого курсу. Він був наповнений великою кількістю корисної інформації, навичок і звичок, як, наприклад, відкладати по 10% від доходів, контролювати витрати, оцінювати їх необхідність… Курс був наповнений великою кількістю практичних завдань, де ми вчилися працювати із акціями та спробували створювати власні юізнес-моделі. Я вважаю, що цей курс буде цікавим для молодих людей, тому що гроші у сучасному світі – це річ, яка потрібна завжди, – розповіла старшокласниця Вікторія Харченко.

Після них про свій проект розповідали ГО «Еволюція краси». Вони намагалися зібрати кошти, щоб реалізувати проект-фестиваль «Екологія свідомості». Вартість проекту 18550 гривень, а на Аукціоні збирались зібрати хоча б 15 тисяч.

Організатори презентували програму цьогорічного фестивалю, який планують влаштувати у Вінниці вже 16-17 червня. Передусім організатори планують влаштувати ярмарок еко-товарів та виробів ручної роботи, цікаві лекторії, дискусії, майстер-класи, дозвілля для дітей, смачна вегетеріанська кухня, покази еко-одягу, конкурси та змагання, кінопокази на екологічну тематику, концертна програма та ще багато іншого. Допомогали у презентації проекту дітлахи, які викликали особливий захват у присутніх.

Для присутніх вони також підготували смачні коктейлі з пророщеним зерном та деякі інші смаколики, аби меценати побачили та посмакували тимм, що запропонують вінничанам на фестивалі.

Далі до презентації приступили представниці ДНЗ №17 із своїм проектом та бажанням стоворити спеціальний комікс «Секрети енергозбереження для дошкільнят».

Вони планують ствоити путівник, який допоможе у цікавій та ігровій формі розкрити секрети енергоощадливості для дошкільнят.

– Чому саме комікс? Тому що це цікаво, сучасно та доступно для дітей та їхнього сприймання. Можливо, ви гадаєте, що ще зарано для таких маленьких дітей розмовляти на такі серйозні дорослі теми. Як показала практика, саме виховання навичок у дошкільників є запорукою реальних змін у родини, місті та країні. Проект передбачає створення коміксу в друкованому та онлайн варіанті і кожен вихователь зможе у будь-який момент його використовувати.

Ініціатори проекту навіть підготували відео з дітьми – «маленькими експертами» про світло та його економію, однак, на жаль, через певні технічні труднощі, нічого не було чути. Жінки не розгубилися та продовжили презентацію, наголосивши, що «наші діти – це наше майбутнє».

Загальний бюджет проекту – 29400 гривень, за допомогою проекту збиралися отримати хоча б 15 тисяч.

Четвертими презентували проект StudGraund студенти Донецького національного університету ім. В. Стуса. Зауважимо, що загальний кошторис проекту найбільший – 40093 гривень, а за допомогою Аукціону планували зібрати хоча б 15 тисяч.

Цінність проекту, на переконання його ініціаторів, у сприянні розвитку молоді та створення майданчика в одному з корпусів університету, що по вул. Грушевського. Зазначимо, що студенти юридичного та історичного факультетів переїхали у цей корпус зо два роки тому і будівля досі не обладнала територію для дозвілля молоді.

Презентований проект, із оновленим внутрішнім двориком (який наразі у досить занедбаному стані), креативними вуличними меблями та велопарковкою планують використовувати не лише для потреб студентів, а й зробити локацію відкритою для усіх, хто захоче там відпочити. Там навіть збиралися облаштувати невеличку сцену для виступів та проведення різноманітних заходів.

Студенти до дрібниць порахували вартість робіт, однак все одно сума у 40 тисяч була непідйомною для активного студентства ДонНУ.

Останніми презентували свою ідею дівчата з Enactus ВНТУ. Їхня ініціатива – Eco to go – полягає у створенні спеціальних креативних еко-контейнерів для збору паперових горняток для кави/чаю, які сьогодні є дуже популярними у численних кав’ярнях Вінниці.

Хоча ці горнятка і здаються паперовими, проте їх не можна переробляти з макулатурою, так як вони містять у собі інші домішки, тому це окрема фракція. Ініціатори навіть знайшли єдину в Україні станцію, яка використовує горнятка для переробки та презентували макет еко-контейнеру.

– В середньому, одна кав’ярня продає близько 350 порцій кави на добу, а це означає, що в місяць ця цифра зростає до 315 тисяч порцій кави. Це справді багато, але основною проблемою є те, що ці на перший погляд паперові стаканчики не розкладаються та не перероблюються, як звичайний папір, тому що до складу додають пластик, – розповіли дівчата.

Загалом дівчатам для реалізації проекту необхідно було 18 тисяч гривень і вони хотіли на Аукціоні зібрати хоча б 15000.

– Те, що приносить нам тепло та затишок насправді дуже згубно впливає на наше навколишнє середовище. Лише 1% стаканчиків у всьому світі потрапляє на повторну переробку, а решта просто викидається та розкладається близько 150 років. Ми пропонуємо створити спеціальні контейнери для збору таких стаканчиків і встановити їх у кав’ярнях нашого міста. Для реалізації нашої мети ми вже знайшли єдиний в Україні завод, який може переробити такі стаканчики.

Дівчата вже навіть протестували розроблені еко-контейнери у власному навчальному закладі. Команда сподівається отримати 15 тисяч гривень від меценатів, щоб виготовити 50 контейнерів та організувати інформаційну кампанію про проект.

Після презентації настав найвідповідальніший момент, заради якого всі прийшли – власне сам аукціон, під час якого гості підіймали картки із зазначеними сумами, які готові віддати за той чи інший проект.

У перервах між голосуванням грошима серед присутніх меценатів розіграли декілька дисків гурту «ТІК», безкоштовний сертифікат до «Дитячої планети», а також декілька сувенірних сумок із символічними подаруночками від «Подільської громади».

Зрештою, меценати найкраще підтримали проект студентів ДонНУ та з першого разу віддали їм на облаштування студентського дворика понад 20000 гривень.

Студенти помітно тішились та скандували слова вдячності. Самі ж зізналися, що навіть не очікували, що так легко отримають бажану суму.

– Нас переповнюють емоції, насправді не очікували, не думали, що підтримають саме звичайних студентів, які просять допомоги у вінничан на території нашого навчального корпусу облаштувати майданчик. Ми у тому корпусі навчаємося вже два роки, але він взагалі не облаштований, там жахливі умови і навіть на перерві просто немає місця, щоб поспілкуватися. Ми вважаємо, що саме цей майданчик стане таким простором для комунікації, – розповіли студенти.

За два тури «грошового голосування» трохи більше ніж 15 тисяч отримали ще й проекти Eco to go та організація еко-фестивалю «Екологія свідомості». На створення коміксу «Секрети енергозбереження для дошкільнят» віддали 18 200 гривень. А ось проект з навчання старшокласників поводитися із фінансами не отримав такої підтримки і зміг зібрати 9600 гривень (із необхідних 14550).

Загалом, за попередніми підрахунками, на Аукціоні проектів вдалося зібрати готівкою понад 66 тисяч гривень, але також меценати могли переказувати кошти на банківські рахунки і таким чином за один вечір загалом вдалося зібрати 79725 гривень.

Нагадаємо, що минулого року меценати підтримали соціальні проекти на дещо меншу суму та віддали 62 тисячі.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.