У Вінниці стартував призовий конкурс про боротьбу Армії УНР і Війська Польського з більшовиками

17:25
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці стартував конкурс пошуку цікавих фактів про боротьбу вояків Армії УНР і Війська Польського з більшовиками. Переможці, серед іншого, можуть виграти пристрої для читання електронних книг, навушники, книги та настільні ігри.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці Центру історії Вінниці, надіслати роботи організаторам потрібно до 16 травня 2020 року.

Конкурс «СОЮЗНИКИ 1920» приурочений до 100-ї річниці військово-дипломатичного союзу Польщі та України, який отримав поширену назву «Пакт Пілсудський-Петлюра». Організаторами Конкурсу є Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці та Редакція газети «Слово Польське». Партнерами Конкурсу є Відділення Інституту Національної Пам’яті Польщі у Жешові та Центр історії Вінниці.

Завдання конкурсних робіт залежать від віку учасника. Так, для дітей дошкільного віку (І категорія учасників) це малюнок або пластична композиція на тему “Україна і Польща: дружба заради майбутнього“.

Для дітей шкільного віку (ІІ категорія учасників) це малюнок або пластична композиція на тему “Армія УНР та Військо Польське у боротьбі проти більшовиків“; коротка розповідь про вояків Армії УНР та Війська Польського, які походять з вашої околиці.

Для молоді і дорослих (ІІІ категорія учасників) це:

– вірш про вояцтво Армії УНР та Війська Польського у 1920 році (до 1000 знаків);
– фото з описом місць пам’яті, пов’язаних з подіями та постатями доби польсько-українського союзу 1920 року у вашій околиці;
– лист до очільників України та Польщі тієї доби: Симона Петлюри та Юзефа Пілсудського (до 2000 знаків).

Як пояснив Vежі Юрій Войціцький, співорганізатор конкурсу та громадський діяч, для участі в конкурсі достатньо виконати один із перелічених пунктів вашої категорії, хоча можна надіслати одразу всі варіанти конкурсних робіт.

Переважна більшість людей не знають, що таке “Пакт Пілсудський-Петлюра”. І про те, що Вінниця в той час досить важливе місце  займала в ієрархії українських міст. Тому це один з елементів конкурсу – щоб саме Вінницю показати з позитивної сторони: як столицю, центр усіх найважливіших інституцій української держави того часу – зазначив Юрій Войціцький.      

Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними призами, зокрема пристроями для читання електронних книг (e-reader); безпровідними акустичними системами та навушниками; книгами, настільними іграми, а також іншими призами.

Для участі в конкурсі необхідно підготувати та надіслати конкурсну роботу, оформлену згідно із Положенням про конкурс, на спеціальну електронну скриньку ([email protected]). Учасниками “СОЮЗНИКИ 1920” може стати будь-хто, хто проживає на території України (в межах вікових категорій).

Подати конкурсні роботи можна до 16 травня 2020 року, однак організатори можуть продовжити  цей термін. Загалом конкурс триватиме до 31 травня 2020 року. Участь є безкоштовною. Детальні умови конкурсу ТУТ.

Варшавський договір, або Договір Пілсудський — Петлюра — політичні й військові конвенції, підписані представниками Польщі і Української Народної Республіки, які розроблялись таємно від уряду УНР й польського сейму. За ними в обмін на визнання незалежності УНР і військову допомогу Симон Петлюра погоджувався визнати українсько-польський кордон по річці Збруч і далі по Прип’яті до її гирла.
Згідно з договором польський уряд Юзефа Пілсудського відмовився від намірів розширити територію Польщі до кордонів Речі Посполитої 1772 року та визнав УНР. До Польщі мала відійти Східна Галичина та 5 повітів Волині, тобто територія, що належала Австро-Угорщині і Росії. Джерело – Вікіпедія

Фото – ЦІВ, Слово Польське

Читайте також: Скоропадський, гайдамаки та німецький порядок: історія вінницького вокзалу в роки Української революції

Читайте також: Корабель, що розсікає Соборну: 100 років історії готелю “Савой” – від першого ліфта Вінниці до осередку революцій

Читайте також: Вінницький Автопанцирний дивізіон та “Отаман Петлюра”: як українські вояки на броньовиках ворогів били

Читайте також: Тимчасова історична столиця країни: підсумки та кращі фото з фестивалю “Вінниця – столиця УНР”

Читайте також: У Вінниці презентували батальну картину, де зображено звільнення міста від більшовиків. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.