Соціально-психологічна реабілітація дітей, профорієнтація та перекваліфікація жінок: Вінницька міськрада та ГО “Дівчата” підписали Меморандум про співпрацю

17:13
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька міська рада та громадська організація “Дівчата” підписали Меморандум про співпрацю до кінця 2028 року. У ньому йдеться про підтримку жінок, дівчат громади та переселенців, які можуть трансформувати та розвивати економіку міста. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, за словами заступниці міського голови Галини Якубович, мета та предмет Меморандуму – співпраця сторін у рамках соціального захисту та розвитку населення, що постраждало внаслідок дій росії проти України.

Як додає очільниця ГО “Дівчата” Юлія Спориш, за час співпраці планують провести чимало заходів:

Нашими основними напрямки роботи були й залишаються – соціально-психологічна реабілітація дітей, профорієнтація, перекваліфікація жінок, гуманітарна допомога, попередження гендерно зумовленого насильства. Це все те, з чим ми плануємо працювати далі.

– Наразі у нас є домовленість про заходи з підтримки переселенців, зокрема у перекваліфікації людей, які були змушені залишати свої домівки. Для того, щоб вони могли інтегруватися у життя міста, вони мають розуміти, що потрібно громаді, яких спеціальностей потребує наша економіка. Для цього ми плануємо здійснювати опитування і організовувати курси на базі, зокрема, наших професійно-технічних навчальних закладів. Ці заходи будуть охоплювати як внутрішньо переміщених осіб, так і вінничан, – цитують директорку департаменту освіти міської ради Оксану Яценко.

Вона підкреслює, що планують і заходи спрямовані на профорієнтацію учнів, аби вони краще розуміли, якою спеціальністю хочуть оволодіти в майбутньому. Також цього року планується відновлення роботи пришкільних таборів у закладах з укриттям (цю роботу призупинили у 2022 році через повномасштабне вторгнення).

Так, співпраця між ВМР та “Дівчатами” розпочалася ще у 2022 році і за цей час з відділом молодіжної політики, наприклад, реалізували низку майстер-класів, квізів та квестів.

Також ми проводили політичний симулятор, який включав у себе дебати, командні ігри та ораторське мистецтво. У співпраці з ГО “Дівчата” ми провели два профорієнтаційні курси для молоді “Графічний дизайн” та “Соціально-відповідальний блог”. Крім того, організували молодіжну лекцію “Перша психологічна допомога”. Зараз працюємо над реалізацією нових профорієнтаційних курсів, – каже начальниця відділу молодіжної політики міської ради Юлія Мончак.

Крім цього, директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко додає, що за цей час вдалося зробити дрібні ремонти у вінницьких шелтерах, тобто гуртожитках тимчасового проживання переселенців. І організовували заняття з реабілітації та психологічної підтримки вінницьких дітей та ВПО.

Фото – Вінницька міська рада

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.