“Соловей співає”: у Вінниці покажуть фільм, що руйнує міфи про українську мову

13:01
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цієї неділі у Вінниці покажуть фільм “Соловей співає” – документальну стрічка про лінгвоцид української мови та русифікацію, яка триває досі.

Як українські прізвища змінювали на російські, чому розстрілювали провідних українських мовознавців, що думають російськомовні в Україні… В анонсі заходу йдеться, що про все це прямою мовою персонажів без закадрового голосу розкажуть у документальній стрічці “Соловей співає”.

Коли у 2014 році розпочалася війна, ми зауважили, що в інформаційному просторі все більше з’являється і активізується міфів про українську мову. І деякі з них є очевидними, а інші дуже вишукані, і пересічний громадянин не може їх класифікувати, як шкідливу інформацію. Він сприймає її і, щонайгірше, ретранслює далі, таким чином підіграючи на руку ворогу, розповіла на одній із прес-конференцій Леся Воронюк, авторка ідеї та сценарію і продюсерка фільму.

Тому виникла ідея зняти одне велике монументальне дослідження, яке руйнуватиме міфи, що активізувалися в 2014 році. Але згодом ми дізналися в ході зйомок, що ці міфи існували в українському просторі протягом кількох століть.

Вона зазначила також, що зйомки фільму відбувалися не тільки в Україні, а й у Білорусі, Ізраїлі, Великій Британії та США. За її словами, це робилося для того, щоб зробити стрічку, яка абсолютно по-іншому розгляне вивчення мовного питання в Україні.

Леся Воронюк авторка ідеї та сценарію, продюсерка
Сергій Кримський – режисер.

Подивитися фільм “Соловей співає” можна буде у неділю, 1 березня, в молодіжному центрі “Квадрат” (вул.Театральна 15). Початок – о 16:30. Реєстрація обов’язкова (за ЦИМ посиланням).

Нагадаємо також, що сьогодні, 27 лютого, у всеукраїнський прокат виходить фільм “Черкаси про останній корабель у Криму, який попри все чинив опір та продовжував боротьбу. Детальніше про це ТУТ.

А у кінотеатрі “Родина” уже втретє показуватимуть дебютну стрічку Антоніо Лукіча “Мої думки тихі”.

Фото – ukrinform.com
Ілюстративне фото – dniprograd.org

Читайте також: Наприкінці березня до Вінниці приїде фолк-метал гурт “Тінь сонця”

Читайте також: У Вінниці з великим симфонічним оркестром виступить Ніно Катамадзе

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.