Джаз, духовна та народна музика, бітбокс та естрадна лірика – це все можна було почути сьогодні, четвертого травня, на сольному виступі жіночого хору вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу «Соломія».
У виставковій залі Краєзнавчого музею зібралися близько сотні поціновувачів хорового співу у незвичному аранжуванні. Серед них були представники культури, духовенства, освітяни та чиновники міста. Зазначимо, що всім навіть не вистачило місць і дехто з глядачів простояв понад дві години концерту.
- Сьогодні ми запускаємо перший міський проект, який називається «Vox Choir» – «Голос хору». Це проект, присвячений саме появі у міському середовищі такого явища, як хор – не лише в класичному його розумінні, а й в більш сучасному. Хор – це ніби жива істота, яка має свої думки і може ретранслювати певні «месседжі» суспільству, – розповів художній керівник хору Назарій Давидовський. – Ми сьогодні з хором зібрали досить контрасну програму, здебільшого це будуть твори українських композиторів, але ще будуть деякі новинки, наприклад, наш виступ із будівельником-бітбоксером Денисом Довгополим, якого ми випадково знайшли, але вирішили долучити до нашого колективу. Я переконаний, що це буде цікаво.
Концертна програма складалась із двох відділень, а розпочали виступ з духовної музики, якої чи не найбільше у репертуарі хору. Перед кожним виступом ведуча розповідала дещо з біографії композиторів та історії хорового співу.
Загалом, у першому відділенні концертної програми переважала духовна музика, своєрідною родзинкою якої стала «Джазова меса» Боба Чілкотта. Зазначимо, що хор «Соломія» стали першими виконавцями цього твору в Україні. Якщо у попередніх виступах дівчата практично не рухались, то співаючи «Джазову месу» вже навіть підтанцьовували, завдяки акомпанементу фортепіано, контрабасу та ударних інструментів.
У перерві виступили друзі хору – викладачі гуманітарно-педагогічного коледжу, сучасні композитори та фольклорний гурт «Мокоша», які виконали народну пісню про Гриця. Чоловічий квартет викладачів коледжу також заспівали жартівливу пісню, перетворивши її у невеличку театральну виставу та зібравши гучні оплески.
Композитор Андрій Бондаренко свій виступ прясвятив Леонтовичу, зігравши «Щедрик» та «Дударик». Зазначимо, що ці твори також прозвучали у цікавому джазовому аранжуванні.
Після цього розпочалося друге відділення концерту «Соломії». У цій частині хор відступив від духовних композицій, а виконав народні пісні, приготувавши для глядачів чергову несподіванку. Народні пісні артистки виконали разом із бітбоксером Денисом Довгополим. І такий музичний експеримент глядачі зустріли оваціями та вигуками «Браво!»
Окрім народних пісень, у виконанні вінницького хору прозвучала естрадна лірика – кавер на пісню Тіни Кароль «Намалюю тобі».
- У нас було багато експериментів: щось вдалося, щось, можливо, – ні. Але я дуже вдячний тим музикантам, які нас підтримали, – розповів Назарій Давидовський наприкінці концерту. – З гуртом «Мокоша» у нас взагалі була лише одна репетиція. Але попри всі випробування я думаю, що нам вдалося. Вже є інший твір, над яким я працюю і незабаром презентую. Ми з Андрієм Бондаренко ми готуємо свого роду фантазію на тему пісень про матір.
Після слів вдячності гостям концерту, жіночий хор «Соломія» завершив музичний вечір виконанням «Щедрика», адже, як зізнався Назарій Давидовський, флешмоб #Щедрик100Challange вплинув на творчість колективу і тепер вони вже не уявляють завершення своїх концертів без виконання легендарного твору Миколи Леонтовича.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.