“SmartFarming” та підтримка сімейних ферм: Владислав Скальський розповів про фермерські ініціативи для Вінниччини

16:04
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Владислав Скальський планує розробити для Вінниччини кілька ініціатив, які стосуються керування бізнесом: “SmartFarming” для агрономів та навчання малих фермерських господарств.

Цими ідеями голова Вінницької ОДА поділився під час бізнес-бранчу із підприємцями області – учасниками “Вінницького Клубу Ділових Людей”.

Так сталося, що багато випускників Києво-Могилянської бізнес-школи дуже добре мене знають, а враховуючи те, що я зараз перебуваю всередині одного з найкращих агропромислових регіонів України, то звичайно вони абсолютно мене підтримують в тому, щоб вибудувати таке всеукраїнське розуміння Вінницької області як центру компетенції в агросфері, – поділився Владислав Скальський.

– Тут я хочу поєднати сучасні методи сільськогосподарського виробництва. Я маю на увазі точне землеробство, застосування технологій і так далі.

Владислав Скальський розповів, що засновник компанії “SmartFarming” Артем Бєлєнков, “просто на пальцях” показав йому, як за допомогою використання тих чи інших технологій і розумного підходу, отримати, до прикладу, +100 доларів з кожного гектара землі.

Зазначимо, що компанія “SmartFarming” займається підвищенням рентабельності рослинництва: інтегрує технології, автоматизує процеси, навчає персонал тощо. Тобто оцифровує агробізнес, та робить його більш рентабельним (джерело smartfarming.ua).

Подібне навчання, але на практиці, Владислав Скальський хоче зробити й для місцевих агропідприємців.

Якщо ми говоримо про землю, то в мене мрія – трішки взяти землі у Національної академії аграрних наук і вибудувати на ній такий майданчик, щоб кожен малий фермер приїздив туди та навчався нових технологій, де можна було б подивитися, як воно працює фактично. Ну, і звичайно – це отримання компетенції в агросфері, – зазначив очільник області. 

 

Стосовно іншої ініціативи, яка стосується тваринництва, то голова ОДА бачить необхідність в розвитку саме малого підприємництва: зокрема, сімейних ферм.

Суть ідеї полягає в тому, щоб ті знання, які використовує великий бізнес, передати  на рівень сімейних ферм. “Щоб вони розвивалися, ставали розумнішими, щоб в них з’являвся економічний сенс утримання поголів’я великої рогатої худоби, і зрештою – щоб вони ставали заможнішими”.

Зі слів Владислава Скальського, у цьому напрямку він зараз співпрацює з Михайлом Кравецьким, який був головним ветеринаром агрохолдингу “Кернел”, а зараз – головний ветеринар агрохолдингу “Астарта”.

Фото Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.