Скульптури під мікроскопом та район вокзалу в мініатюрі: у Вінниці готують до відкриття нову залу музею транспорту. ФОТО

17:31
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У вінницькому музеї моделей транспорту вже компонують цілісний макет залізничного вокзалу та прилеглих територій. Побачити частину Вінниці “в мініатюрі” (розмірами до 40 квадратних метрів) можна буде вже цими новорічно-різдвяними святами.

Як розповів Vежі Олександр Вдовиченко, директор музею, точної дати презентації інтерактивного макету поки немає, позаяк команда музею робить щось подібне вперше і тому складно розрахувати час на завершення всіх робіт.

На фото – макет будівлі залізничного вокзалу Вінниці 1960-1970 років (з архіву).

Так, якщо пощастить, вінничани зможуть побачити район залізничного вокзалу 1960-1970 років вже на День святого Миколая, 19 грудня. У разі, якщо роботи затягнуться, презентація може відбутись на Різдво, 7 січня.

Нагадаємо, до інсталяції мають увійти будівля Залізничного вокзалу (яка вже була представлена раніше) та макети деяких об’єктів на прилеглих територіях: Привокзальної площі, Агрегатного заводу та будівлі суду (нині демонтованої), а також рухомі моделі транспорту – потяги та трамваї. Частина Вінниці “в мініатюрі” розташується в другій залі музею та матиме площу 30-40 квадратних метрів.

Щодо решти зали, яка має загальну площу до 150 квадратних метрів, то там зокрема розмістять до 50 крихітних золотих витворів авторства М. Маслюка та С. Тетеріна, на яких можна буде дивитися через мікроскопи.

     

Крім цього, в другій залі з’являться також стімпанк-експонати; моделі військової техніки, зокрема, танки та літаки; фігурки Warhummer, а також картини історичних будівель. Частину експонатів перенесуть з першої зали, однак решта майбутньої експозиції у музеї раніше не виставлялась. Проте Олександр Вдовиченко запевняє, що й це ще не все і на відвідувачів музею очікує ще багато сюрпризів.

Як додав директор музею, допомогу у створенні проекту надавали міський голова, Департамент культури Вінницької міської ради, КП «Центр історії Вінниці», Державний архів Вінницької області та Обласний краєзнавчий музей.

Фото автора

Читайте також: У Вінниці створюють інтерактивний макет міського вокзалу. ФОТО

Читайте також: Єдиний у Європі: у Вінниці відкрився музей-рекордсмен із найбільшою колекцією моделей транспорту. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.