“Скелети з музейної шафи”: Вінницький краєзнавчий музей запрошує на “хелловінські” екскурсії

14:24
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Цієї суботи, 31 жовтня, Вінницький обласний краєзнавчий музей запрошує вінничан на театралізовану програму “”Музей таємниць – 2. Скелети з музейної шафи” з нагоди відзначення Хелловіну.

Як зазначено на фейсбук-сторінці закладу, для відвідувачів підготували нову екскурсійну програму з тематичними локаціями. Екскурсії триватимуть через кожні пів години з 17:00 до 21:00.

“Вже традиційно будемо вас трішки лякати, трішки смішити, а найголовніше – здійснимо спільну подорож у далеке та не дуже минуле. Пам’ятайте основне: містичні страхи живляться невіглаством, тож приходьте до музею за новими враженнями та знаннями і нічого не бійтеся!” – закликають музейники. 

Опубліковано й перелік сімох тематичних локацій:

– Локація 1. Школа темних віків-2. Тут можна буде навчитися старовинних забав та дізнатись, як грали в астрагали (гральні кості з таранних кісток суглобів задніх кінцівок парнокопитних)

– Локація 2. Анатомічний кабінет початку ХХ ст., де представлять модель скелета людини першої половини ХХ ст., знайденого у 2018 році на території Мурів

– Локація 3. Таємниці давніх шаф. Тут можна буде зазирнути до традиційних українських «шаф» – скринь та вишуканих комодів місцевої аристократії, а ще – “почути про жіночі секрети”

– Локація 4. Vanitas (з латинської «марнота»). Ознайомлення з жанром живопису епохи бароко, композиційним центром якого традиційно був людський череп як нагадування про швидкоплинність життя й марнотність задоволень

– Локація 5. Мученик науки. На виставці «Шкільна освіта на Вінниччині…» гості відчують особливості та тяготи освіти на території нашого краю кінця ХІХ – початку ХХ століть й на власні очі “побачать результат занадто ревного навчання”

– Локація 6. Потойбічна археологія. У цьому розділі – орнаментовані ліктьові кістки жінки ІІІ–ІІ тис. до н. е., моторошні знахідки Археологічної експедиції музею, виявлені цього року, а також можна буде дізнатись, яким було «життя після смерті» згідно з давніми уявленнями

– Локація 7. Кістяки в експозиції музею. Історія про те, яким був мамонт Вінні 30 тисяч років тому.

Умови відвідування екскурсії

В музеї наголошують, що у зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць на екскурсії обмежена: в групі може бути до 10 осіб. Окрім того, всі гості музею мають бути в засобах індивідуального захисту, тобто в масках.

Вінничанам та гостям міста, які хочуть потрапити на екскурсії, потрібно заздалегідь зареєструватися за ЦИМ посиланням або за телефоном 068 725 49 57 (дзвінки приймають з 10:00 до 18:00).

Вартість екскурсії – 50 гривень.

Нагадаємо також, що з нагоди Хелловіну у Вінниці відбудеться шостий “геловінський” фановий велозаїзд. Організатори обіцяють зупинки для фото під час маршруту, а також подарунки за найкращі святкові образи.

Читайте також: Шостий традиційний: у Вінниці відбудеться святковий “геловінський” велозаїзд

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.