Скальський: «Маємо ознаки другої хвилі захворюваності»

12:46
Автор: Vежа

Сьогодні, 12 травня, під час брифінгу голова Вінницької ОДА Владислав Скальський повідомив, що на Вінниччині виявили ознаки початку другої хвилі захворювання на COVID-19.

Він наголосив, що під час першого тижня травня спостерігалось поступове збільшення кількості захворілих на коронавірусну хворобу. Зокрема, лише протягом останньої доби COVID-19 підтвердили ще у 27 мешканців області.

 

– Послаблення карантину було зумовлено необхідністю поступового відновлення життєдіяльності. Але за умов дотримання заходів безпеки. На жаль, ми не пройшли вчорашній іспит на свідомість та дотримання правил безпеки. Звертаюсь до усіх вас: те, що в багатьох випадках відбувалось вчора – це некоректне і неприпустиме трактування послаблення карантину.

Нині на Вінниччині 580 підтверджених випадків коронавірусної хвороби. Стаціонарно лікують 70 пацієнтів, з яких вісім – діти. На амбулаторному лікуванні перебувають 195 хворих.

Владислав Скальський зазначив, що, наприклад, у Жмеринському районі нині підтверджено 25 випадків захворювання. З них 12 – лише протягом останньої доби. Там серед захворілих також є працівники райдержадміністрації та районної ради.

– Епідеміологічне розслідування даних випадків захворювання зараз продовжується. Уточнюються та обстежуються всі контактні особи виявлених інфікованих осіб. Наголошую, що саме керівництво району має бути максимально відповідальним і слугувати прикладом для наслідування.

Станом на ранок 12 травня 309 пацієнтів вже одужали (зокрема 21 дитина і 116 медпрацівників). Владислав Скальський додав, що серед виявлених випадків хвороби нині вісім пацієнтів у важкому стані на кисневій підтримці: одного пацієнта (віком 46 років) підключили до апарату штучної вентиляції легень, а ще сім на апараті СРАР.

Нині в області померли шестеро осіб, в яких підтвердили коронавірусну хворобу. Всі вони мали важку супутню патологію: онкологія 4 стадії, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання.

За словами очільника області, нині зростає кількість хворих у лікарнях. Зокрема, майже 20% від усіх, хто лікується в інфекційних відділеннях дев’яти опорних лікарень, мають COVID-19. Потужності інфекційного відділення Вінницької міської лікарні №1 майже заповнені й нині нові госпіталізації будуть спрямовуватись у Вінницьку центральну районну лікарню.

Водночас Владислав Скальський запевняє, що наразі ситуація в області контрольована. Однак, якщо кількість хворих стрімко зростатиме й ситуація буде погіршуватись, тоді комісія з техногенної та екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій зможе прийняти рішення щодо зупинки роботи окремих закладів або видів діяльності загалом.

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.