Сімейний лікар у Вінниці про безкоштовну медицину в приватній клініці: «Ті ж самі послуги, що й в державній поліклініці, тільки без черг, в комфортних умовах, із найсучаснішим обладнанням»

9:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

На правах реклами

Сімейний лікар у Вінниці про безкоштовну медицину в приватній клініці: «Ті ж самі послуги, що й в державній поліклініці, тільки без черг, в комфортних умовах, із найсучаснішим обладнанням»

Не всі вінничани знають, що сімейний лікар може надавати безкоштовний пакет послуг не лише в державній поліклініці, а й у приватному медичному закладі, якщо той підписав договір з Національною службою здоров’я України.

Тобто отримати всі необхідні медичні довідки для навчальних закладів, роботи, МСЕК; здати базові аналізи, такі як загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі; перевірити рівень глюкози в крові, холестерину та ін..; отримати первинну медичну допомогу та направлення до лікарів вузьких спеціальностей – все це можна отримати в приватній клініці, підписавши декларацію з сімейним лікарем, який там працює.

Які ще переваги сімейного лікаря в приватному медичному закладі? Чи може пацієнт вичерпати свій ліміт безкоштовних послуг в приватній клініці? Яка лабораторія безкоштовно проводить забір аналізів пацієнтів, які підписали декларацію з сімейним лікарем приватної клініки? Чи повинен сімейний лікар бути на зв’язку зі своїм пацієнтом цілодобово?  На ці та інші запитання відповіла сімейний лікар лікувально-діагностичного центру «Меділюкс» Наталія Кислуха.

Наталіє Сергіївно, чому важливо мати свого сімейного лікаря?

Тому що сімейний лікар має широке клінічне мислення, з яким би питанням ви не звернулись – він допоможе. Наприклад, у вас з’явився ниючий біль в боці, куди з цією проблемою звертатись? Малоймовірно, що ви зможете визначити свій стан без лікаря, адже це може бути неврологічна проблема або серцево-судинна. А сімейний лікар – це саме той спеціаліст, який знає історію вашої хвороби, знає життєвий анамнез, знає всі нюанси вашого організму. Він контролює ваш тиск, вагу, температуру; знає, як реагуєте на ті чи інші медичні препарати. Тому при кожній скарзі на загальний стан, лікар миттєво зреагує на захворювання, й за потреби направить до вужчого спеціаліста – невролога, кардіолога, хірурга.

Сімейний лікар потрібний для профілактичних методів лікування та діагностики. Він контролюватиме ваш стан й вчасно порекомендує те чи інше обстеження чи прийом у лікаря.

Великою перевагою є те, що сімейний лікар дійсно може вести всю сім’ю: і новонароджених, і їх батьків, і їх дідусів та бабусь. Це зручно для родини, а для лікаря, за такої умови вимальовується чітка картина життєвого анамнезу пацієнтів, адже легко прослідкувати генетичну схильність до тих чи інших патологій.

Також, при неускладненій вагітності, сімейний лікар може спокійно вести вагітну жінку. У будь-якому випадку всі вагітні жінки перебувають на обліку в сімейного лікаря.

Ну і врахуйте, що саме сімейний лікар контролюватиме вашу вакцинацію, видаватиме вам потрібні довідки у школу, садочок, басейн та МСЕК… До медичної реформи люди не знали, куди їм бігти, а тепер знають – до сімейного лікаря.

Які переваги сімейного лікаря в приватній клініці?

Мало хто розуміє, що сімейний лікар у приватній клініці гарантує той же самий безкоштовний пакет послуг, що й сімейний лікар у державній поліклініці: надання первинної медичної допомоги пацієнтам; надання медичних рецептів на лікарські засоби, зокрема за програмою «Доступні ліки»; направлення пацієнта, якому потрібне лікування в плановому порядку, в профільні медичні заклади; визначення ефективних алгоритмів діагностики, лікування та профілактики та ін.

Ми точно так же абсолютно безкоштовно проведемо загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою та загальний аналіз сечі, виміряємо рівень глюкози та холестерину, тропоніни. До речі, всі аналізи нам проводить безкоштовно одна із найкращих лабораторій в місті – діагностичний центр «Меділабс».

Звичайно у сімейного лікаря, який працює в приватній клініці, ви, як і у державній установі, зможете пройти швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити.

Тобто, по суті це всі ті ж самі безкоштовні послуги, що надають й в державній клініці. Але в приватній клініці, вам не потрібно пів дня очікувати в черзі чи відвойовувати своє місце в черзі в бабусі, яка не знає, як записуватись на прийом онлайн. Сімейний лікар у приватній клініці приймає строго по запису.

Тут комфортно та затишно, ідеальні умови і не лише для пацієнта, а й для лікаря.

Крім того, лікувально-діагностичний центр «Меділюкс» відомий в регіоні своїм найсучаснішим медичним обладнанням: тут останніх випусків апарати КТ, МРТ, УЗД. Офтальмологи застосовують високоточну оптичну когерентну томографію, а неприємні ендоскопічні обстеження, такі як колоноскопія – обстеження прямої та товстої кишок, гастроскопія – ковтання зонду, можна пройти у медикаментозному сні.

Тут крокова доступність до вузьких спеціалістів. Буквально за день можна обстежити свій організм з голови до п’ят.

Але всі перераховані безкоштовні послуги доступні лише для пацієнтів, які заключили декларацію з сімейним лікарем. Для решти пацієнтів консультація буде платною.

Якщо сімейний лікар працює в приватному медичному закладі, чи означає це, що йому можна дзвонити цілодобово?

Підкорегувати лікування, порадити ті чи інші препарати для покращення стану пацієнта можливо, звісно, й в телефонному режимі. Багато пацієнтів до нас звертаються не лише з Вінниці, а й з навколишніх населених пунктів. Є зі Жмеринської громади, Шаргородської, Калинівської та інших. Адже, як я вже казала, для багатьох пацієнтів важливо в одному місці отримати всі потрібні послуги. Це суттєво зберігає людям час. Відповідно, багато хто консультується телефоном чи через мобільні меседжери. Я завжди відповідаю, якщо немає змоги одразу, то через декілька годин чи на наступний день, якщо повідомлення чи дзвінок надійшли ввечері. Коли є якийсь терміновий випадок, однозначно я вийду на зв’язок. Але треба розуміти, що сімейні лікарі – це теж люди, а не машини. Цілодобово реагувати на запити не можливо фізично.

Та хочу наголосити, що коли у вас трапилась якась критична для вашого здоров’я ситуація, ваш сімейний лікар має бути на зв’язку. До мене нещодавно записалась молода сім’я. У їхнього маленького синочка піднялась раптово температура, почалось блювання. Звичайно, вони в першу чергу звернулись до свого сімейного лікаря, але той, навіть не вислухавши, криком повідомив, що у нього вихідний, і більше не брав слухавку. Дитину забрала швидка із підозрою на апендицит.

До чого я веду: сімейний лікар недарма називається сімейним. Він, за потреби, має бути постійно з вами на зв’язку. Якщо він ігнорує ваші запити, просто змініть його, медична система дозволяє це робити. Знайдіть справжнього професіонала, який буде справді про вас піклуватись.

Чи може людина вичерпати свій ліміт безплатних послуг, що надаються сімейним лікарем в «Меділюкс»?

Будь-які аналізи проводяться по показах, якщо показів немає, то, в принципі, й робити безліч разів одні й ті ж самі аналізи, не потрібно. Наприклад, якщо людина має цукровий діабет, то контроль глюкози в крові необхідний, а отже, пацієнту буде рекомендовано регулярно здавати аналіз крові.

Консультуватись з сімейним лікарем, приходити до нього на прийом ви можете скільки завгодно. На всі перераховані вище послуги жодного ліміту немає.

З якими запитами наразі звертаються до вас вінничани?

Зараз дуже багато батьків приходять зі своїми дітками, щоб перед школою пройти профілактичний огляд, так звані форми №86-1, №86-2. Школярі здають загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, проходять електрокардіограму, при потребі їм надаються направлення до вузьких спеціалістів. При ожирінні дитини ще перевіряється рівень глюкози в крові. Обов’язково сімейний лікар слухає серцебиття дитини, перевіряє наявність чи відсутність шумів в грудях, перевіряє слух, зір, горло.

Також через літню спеку часто звертаються вінничани із головними болями. Жінки та чоловіки у віці 45+ часто звертаються із серцево-судинними патологіями та гіпертонією. Через сезонні роботи на городах, очікуються звернення із болями в спині  та ногах.

Чи є ще у вас «вільні місця»? Вінничани ще мають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем ЛДЦ «Меділюкс»?

У нашому лікувально-діагностичному центрі наразі працює два сімейних лікарі. З обома ви можете підписати декларацію. Для цього варто лише звернутись до медичного закладу за телефоном: 0 800 33 01 30 і вас детально проконсультують. Або ж прийти за адресою: м.Вінниця, вул.М.Литвиненко-Вольгемут, 5, на рецепції наші адміністратори підкажуть вам про ваші подальші дії. Головне це мати при собі паспорт, ідентифікаційний код. Більше інформації можна почерпнути на сайті клініки.

Звертайтесь, будемо раді попіклуватись про ваше здоров’я.