Сім громад Вінниччини позбавили права стати об’єднаними

12:42
Автор: Олена Павлова
Become a Patron!

“Днями ЦВК прийняла рішення, яке унеможливило проведення в жовтні виборів у новоутворених об’єднаних громадах. Це рішення створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ… я закликаю Центральну виборчу комісію переглянути своє рішення і знайти можливість сприяти проведенню виборів в тих громадах, де вони були заплановані. Децентралізацію не можна зупиняти!”, – відреагував  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на скандальне рішення ЦВК.

Голови громад, які чекають на вибори також обурені ситуацією.

– Ми чекаємо цих виборів, бо довго готувалися до об’єднання, – говорить голова Томашпільської ОТГ Немировський Валерій Федорович, – щороку в нас забирають 4 млн 400 тис реверсної дотації, а ці громади, які б приєдналися до нас, дали б змогу залишити кошти  в громаді. Якщо чесно, то люди в розпачі – вони пройшли такий довгий шлях перемовин, укладання угод, різних негараздів щоб зараз загальмувати на такому місці! Це несправедливо.  До того ж ми, в надії на дооб’єднання, прийняли до місцевого бюджету з району всі освітні та культурні заклади, а тепер нам не вистачить коштів для їх утримання. І це буде катастрофа.

Асоціація міст України звернулась відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, у якому вона закликає ЦВК до 17 серпня 2018 року провести засідання та призначити відповідно до звернень ОДА перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом.

Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» був прийнятий у 2015 році, і тому норми цього Закону, як спеціального, і як прийнятого Парламентом пізніше, мають пріоритет перед загальними нормами прийнятого у 1991 році Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», навіть якби зазначений закон відновив чинність.
“У зв’язку з цим, Асоціація міст України вважає, що наразі відсутні правові підстави щодо не призначення перших та додаткових місцевих виборів у ОТГ відповідно до наявних на сьогодні звернень обласних державних адміністрацій.” – сказано в листі.

– Громади провели величезну роботу, пройшли через палкі дискусії, витрачали час та кошти, сподівалися, повірили у реформу, а ЦВК одним порухом руйнує процес, який триває в Україні три роки, це курс назад, – вважає  виконавчий директор Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов.

Зараз громади з усієї України, які готувалися до виборів, я таких близько сотні готують звернення до ЦВК, адже децентралізація продемонструвала визначні результати, зупини процес об’єднання – означає відкотитися у минуле на багато років.

Ілюстративне фото – Ukrinform