Шиш: Вінниця наближається до “помаранчевої” карантинної зони

12:37
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

За розрахунками міської ради, Вінниця як і раніше розташована у “жовтій карантинній зоні” та наближається до “помаранчевої”. Втім остаточно це визначить Міністерство охорони здоров’я сьогодні, 10 серпня, до кінця дня.

Про це повідомили на сайті Вінницької міськради. Там зазначили, що на минулих вихідних Україна поставила черговий антирекорд – 1489 випадків інфікування, а вчора було зареєстровано майже 1200 випадків. Тобто коронавірус в Україні продовжує стрімко розповсюджуватись.

Що стосується Вінниці, то протягом минулого тижня місто перетнуло два з чотирьох показників, які впливають на рівень карантинних заходів:
1) завантаженість ліжок у закладах для хворих на COVID-19 у місті складає 64% (при показнику, який має бути менше ніж 50%),
2) а відсоток позитивних результатів тестування у Вінниці – 20,2% (при цільовому показнику менше ніж 11%).

У Вінниці станом на 9 серпня з початку епідемії лабораторно підтверджено 1516 випадків інфікування коронавірусом. З них 1241 людина одужала (а це майже 82%; по Україні цей показник становить 54%), а 243 пацієнти продовжують хворіти (майже 80% з них лікуються амбулаторно, а 51 людина – стаціонарно).

Також повідомляється, що від наслідків коронавірусної інфекції з початку епідемії померло 32 вінничанина (це 2,1% від загальної кількості захворілих; по Україні цей показник становить 2,3%).

З інтерактивною мапою від Міністерства охорони здоров’я можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

– По інтерактивній мапі вийшла незрозуміла ситуація. Станом на 7 серпня вся Вінницька область перейшла в “зелену зону” за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19. На брифінгу Міністр охорони здоров’я сказав, що ці дані не відповідають дійсності, а оприлюднена інформація братись до уваги не буде, – розповів Олександр Шиш, директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради. – Сьогодні до кінця дня Міністерство охорони здоров’я внесе зміни в інтерактивну мапу. Якщо аналізувати реальний стан захворюваності у Вінниці, то по наших розрахунках ми знаходимось у “жовтій зоні” та наближаємось до “помаранчевої”.

Директор департаменту також зазначив, що сьогодні ситуація напружена у зв’язку з тим, що і Вінницька районна лікарня і Вінницька міська клінічна лікарня №1 завантажені. Відтак, пацієнтів з Вінниці везуть у Калинівську і Хмільницьку лікарню, а на вихідних возили вже й у Козятин.

– Більшість із пацієнтів не стільки мають середній ступінь важкості, а потребують інтенсивного лікування в реанімації. На вчорашній вечір в реанімації перебували 12 осіб, – розповів Олександр Шиш. – Наш алгоритм роботи незмінний: проводимо тестування, вчасно виявляємо пацієнта, ізолюємо і лікуємо. За рахунок цього кількість активно хворих вінничан залишається в межах 230-240 людей. Цей показник – стабільний. Але: щоб ми не увійшли в “червону зону” карантинних обмежень, я прошу всіх вінничан дотримуватись соціальної дистанції, дезінфікувати руки та одягати маски. Лише від нас усіх та нашої спільної відповідальності залежить динаміка поширення коронавірусу в місті.

Графіка  – vmr.gov.ua, МОЗ України
Ілюстративне фото – poslovni.hr

Читайте також: Коронавірус на Вінниччині: статистика по районах станом на 10 серпня. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.