Шукати, щоб врятувати: у Вінниці формують групи волонтерів для пошуку зниклих людей

21:00
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Оновлено: 9 Березня 2021, в 10:30

Вінницький осередок пошуково-рятувальної волонтерської організації “SARVA” розшукує добровольців для роботи в групах з пошуку зниклих людей. 

Як зазначено у дописі координаторки спільноти у Вінниці Тетяни Ткачук, долучитися можна як безпосередньою участю в пошуку, так і обробкою інформації. Серед іншого це: збір даних про зниклих, перевірка інформації, її розповсюдження в соціальних мережах, відстежування повідомлень і коментарів тощо.

– Можливо, ти можеш підвезти рятувальний загін до місця пошуку (якщо ти власник авто) або допоможеш з розповсюдженням орієнтувань. Будь-яка твоя дія наближає пошук до врятованого життя загубленої людини! Якщо ти маєш хоча б 15 хвилин вільного часу (навіть в обідню перерву), ти вже можеш виконувати роботу пошуковця. Чи це перепост в соцмережі або дзвінок для збору інформації, – повідомляє Тетяна в дописі.

У коментарі Vежі Тетяна розповіла, що наразі “SARVA” працює в Києві, Львові, Чернігові.

 

З 1 березня спільнота почала формуватись й у Вінниці. Жінка зазначає, що вона була ініціаторкою створення вінницького осередку, а спонукало її те, що саме “SARVA” свого часу допомогла розшукати зниклого безвісти сина її подруги.

Тетяна зазначає, що, як і в інших містах, волонтерська група за потреби буде координуватися з іншими регіонами, адже “прив’язка” до міста/області – умовна. Водночас підкреслює, що вся інформація про зниклих осіб ретельно перевірятиметься.

На сайті Асоціації вказано, що за 2020 рік волонтери “SARVA” взяли участь у 46 пошуках, 29 з них – активні пошуки на місцевості. “В усіх пошуках живими було знайдено 25 людей, серед яких 11 – це діти і підлітки. На жаль, 15 осіб загинуло до того, як їх було знайдено. Пошуки 6 людей досі тривають.Наші волонтери проїхали більше ніж 10 000 км та пройшли більше ніж 1800 км.” – зазначено у повідомленні.

Хто потрібен волонтерам на пошуках?

Організація потребує піших волонтерів (для “прочісування” лісових ділянок, стежок тощо), волонтерів із собаками (які б хотіли навчати їх пошуково-рятувальній роботі), радіоаматорів чи фахівців радіозв’язку (для координування групи в місцевості з поганим зв’язком), операторів дронів, водіїв, мобільні групи на велосипедах, мотоциклах чи квадроциклах.

Також долучитися запрошують психологів для роботи з родинами зниклих осіб, а ще – медпрацівників, які могли б у разі потреби надати допомогу знайденій людині.

Як зазначила Тетяна Ткачук, учасники пошукової групи (у кожній має бути п’ятеро людей) передусім пройдуть навчання та інструктаж щодо того, як правильно діяти в тій чи іншій ситуації, а також певну фізичну підготовку. За тим, буде певний тестовий період для волонтерів, а згодом – власне пошуки (у місті та теоретично – в області).

За словами Тетяни, наразі у вінницькій спільноті вже є п’ятеро осіб, а найближчим часом планується подати запит про співпрацю до поліції Вінниччини.

Для того, щоб долучитись до волонтерської спільноти у Вінниці, можна звернутися до Тетяни за номером 068-007-22-80 (також – “Телеграм”, “Вайбер”). Окрім того, на фейсбук-сторінці спільноти розміщено форму реєстрації, в якій можна вказати, як саме ви хочете долучитись.

Фото – з фейсбук-сторінки “SARVA”