“Шотландський бейбі-бокс з любов’ю для України”: на Вінниччину передали “бейбі-бокси” від шотландців

17:01
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Сьогодні в обласний перинатальний центр ВОКЛ ім. М.І. Пирогова доправили “бебі-бокси”, зібрані громадянами Шотландії. Бокси зібрали в рамках проєкту “Scottish Preloved Baby Box for Ukraine” – (Шотландський бейбі-бокс з любов’ю для України).

Як повідомили на сайті Вінницької обласної військової адміністрації, вантаж для немовлят доставив від громадської організації “Україна-Шотландія” волонтер Андрій Харланов.

 

 

Ми сьогодні приїхали у лікарню для того, щоб підтримати маленьких українців, які народились у найважчий час для України – у час страшної війни, яку розпочала росія, – розповіла народна депутатка Ірина Борзова, за ініціативи якої сформували допомогу. – Завдяки громадській організації “Україна-Шотландія” ми передаємо шотландські бейбі-бокси, сформовані завдяки волонтерській роботі Андрія Харланова та його доньки. Тож дякуємо небайдужим людям, які проживають у Шотландії і не залишаються осторонь чужої біди. Загалом від ГО “Україна – Шотландія” в Україну приїхало більше 1500 “бейбі боксів”. Одяг, засоби гігієни, памперси – окремо для хлопчиків та дівчаток дбайливо складали для маленьких українців шотландські громадяни, ще й листівки від дітей Шотландії з теплими побажаннями додавали. Дехто старався писати українською… Така допомога – безцінна.

 

Допомога у вигляді “бейбі-боксів” є додатковою до державної, а відтак в пріоритеті до її отримання – жінки із малозабезпечених сімей:

У Вінницькій області, навіть в умовах воєнного стану, забезпечується надання державної одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. Так, з початку року видано вже 1 984 таких пакунків. Нагадую, що після змін у законодавстві, одержувачі цієї допомоги мають вибір – або брати пакунки малюка, або отримати грошову компенсацію. З початку поточного року грошовою компенсацією на Вінниччині скористалися 4340 осіб на загальну суму майже 30 млн грн. На сьогодні розмір такої грошової компенсації становить 6 603 грн. Хочу звернути увагу на те, що як грошову компенсацію, так і сам пакунок малюка в області мають можливість отримувати також внутрішньо переміщені особи. <…> Розуміючи складну ситуацію як для внутрішньо переміщених осіб, так і жінок з нашої області, зокрема із малозабезпечених сімей, – додаткова допомога у вигляді пакунків малюка, подібних до бейбі-боксів, які отримують у Шотландії, буде надаватись саме таким родинам, – додає перший заступник Начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна.

Загалом же з початку повномасштабної війни у Вінницькій області народилися 5 256 немовлят, з них: 2 568 дівчаток та 2 688 хлопчиків. Серед них майже 1 000 дітей народжені жінками, які є внутрішньо переміщеними особами.

Фото – http://www.vin.gov.ua/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.