Щоб розповісти про російську агресію співвітчизникам: до Вінниці завітав американський пілот та волонтер Марк Ліндквіст. ФОТО

17:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницю відвідав американський льотчик і волонтер Марк Ліндквіст, який близько трьох тижнів у мороз жив у наметі на знак солідарності з українськими воїнами та зібрав майже 100 тисяч доларів допомоги для ЗСУ. До Вінниці американець прибув, щоб на власні очі побачити наслідки російської агресії та розповісти про це американцям.

Як йдеться на сайті інформаційного агентства “Армія.Inform”, на місці розбитого російськими ракетами Будинку офіцерів Марк записав звернення до співвітчизників. Адже, зазначив волонтер, багато американських ЗМІ починають все менше говорити про Україну.

– Як пілот винищувача я розумію, як потрібні українцям бойові літаки. Прошу американців звернутись до нашого уряду з проханням надіслати F-16 українцям, аби вони могли боротись за свою свободу. В українських містах я передусім бачу порушення прав свободи громадян, а це саме ті принципи, у які ми віримо. Тому я зараз тут, – цитують волонтера в “Армії.Inform”. 

Водночас, військовослужбовці Командування Повітряних Сил пояснили, що українські пілоти вже готуються управляти сучасними винищувачами.

Кілька десятків пілотів одразу готові виїжджати на навчання, як тільки буде рішення про надання Україні багатоцільових винищувачів. Наші пілоти мають необхідні знання англійської мови на рівні, достатньому для опанування цієї техніки. Не менш важливим питанням є підготовка інженерно-авіаційного складу та адаптація інфраструктури військових аеродромів, – зауважив Володимир Логачов, начальник відділу розвитку авіації штабу Повітряних Сил.

Юрій Ігнат, речник Командування ПС ЗСУ, додав, що для проведення операцій зі звільнення окупованих територій Україні вкрай необхідні сучасні винищувачі.

Втім, зазначають у виданні, поки на отримання бойових літаків американець може вплинути лиш інформаційно, він допомагає простішими та не менш потрібними речами. Наприклад, теплим одягом. Для цього комунікує з українською громадською організацією “Світла – Україна”.

Як зазначив співзасновник громадської організації “Світла – Україна” Віталій Горбаневич, Марк – партнер організації. З ним волонтери познайомились через спільних друзів, і його зацікавила діяльність ГО. Тепер волонтери спільно планують гуманітарні місії.

Як підсумовують в “Армія.Inform”, після поїздки в Україну Марк повернувся до США із татуюванням: “I am Ukrainian”, адже “бути українцем – не національність, а вибір вільної людини…” А ще з коїном – із символікою Повітряних Сил від Командувача Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенанта Миколи Олещука та оригінальним кухлем із QR-кодом, який “розповідає” новини українських Повітряних Сил.

Фото – з сайту “Армія.Inform”

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.