Що купувала та що продавала Вінниччина в Європу цього року

12:14
Автор: Vежа
Become a Patron!

За перші чотири місяці 2019 року 44% всього експорту з Вінниччини припало на країни Європи. 

Як повідомляє Головне управління статистики у Вінницькій області, за цей період сума експорту всіх товарів становила 191 мільйон доларів США, продемонструвавши зростання з аналогічним періодом минулого року на 34,6%. Найбільше серед європейських країн Вінниччина експортувала в Польщу, Румунію, Німеччину, Іспанію, Італію, Нідерланди, Литву та Сербію, а також в Австрію, Францію, Чехію та Бельгію.

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області 44% зовнішнього товарообігу Вінниччини у січні–квітні 2019р. належало країнам Європи.

Особливим попитом користувалася вінницька кукурудза – її продали 227 тисяч тонн за 36 мільйонів доларів – переважно в Іспанію, Нідерланди та Німеччину. В Іспанію, Італію та Польщу продали 40 тисяч тонн олії за 27 мільйонів доларів, 34 тисячі тонн спирту “поїхали” в Латвію, Німеччину та Польщу. Вінницькі соєві боби найбільше купували у Греції, пшеницю – в Італії, цукор – в Іспанії, соки – в Австрії, мед – в Литві, масло – в Нідерландах.

Деревину з Вінниччини найактивніше скуповує Польща, а лише ізольованих дротів та кабелів вінницькі підприємці продали майже півтисячі тонн на суму в 17 мільйонів доларів переважно до Румунії. Цікаво, що активно експортується до Європи вінницький одяг: на чотири мільйони доларів продали жіночих та чоловічих пальт (до Німеччини), а костюмів – на 5 мільйонів доларів (Румунія). Водночас макухи вивезли до Іспанії, Польщі та Франції на 25 мільйонів доларів.

З Європи Вінниччина імпортує мінеральні та органічні добрива: на 17 мільйонів доларів їх купили вінничани переважно в Польщі та Сербії. З Чехії надійшло 2148 машин для оброблення інформації вартістю 4 млн.дол., з Польщі – 92 електрогенераторні установки – на 1 млн дол.,

На один мільйон доларів в Німеччині та Румунії придбали електричну апаратуру, а загалом у Європі за чотири місяці вінничани купили 477 тракторів на п’ять мільйонів доларів та 3316 легкових автомобілів за 11 мільйонів доларів.