Шанс на життя для чотирьох людей: жінка з Вінниччини стала доноркою органів

15:37
Автор: Vежа
Become a Patron!

Жінка з Вінниччини стала доноркою органів для чотирьох пацієнтів. 40-річна пацієнтка померла від інсульту, а її родичі дали згоду на донорство. Серед пацієнтів – 15-річний підліток, який очікує на пересадку серця. 

Як йдеться на Facebook-сторінці голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового, шанс на життя отримали пацієнти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова, Інституту серця та “Охматдиту”.

– Сьогодні медики Вінницької обласної лікарні ім. Ющенка провели операцію з вилучення органів для проведення трансплантації. Жінка, яка стала доноркою, померла від інсульту. Родичі дали згоду на донорство. Операція пройшла успішно. Нирку та печінку доправлять в інститут ім. Шалімова, другу нирку – в Охматдит. Серце – в Інститут серця, на нього вже чекає 15-річний пацієнт. Йому поступився чергою львів’янин, – зазначено в дописі посадовця. 

 

 

Як зазначено на сайті Вінницької обласної ради за посиланням на Український центр трансплант-координації, станом на початок травня 2023 року в національному листі очікування ЄДІСТу перебуває 2 161 пацієнт: 1409 – очікують на пересадку нирок, 348 пацієнтів чекають на донорське серце, 326 – на пересадку печінки, 33 – потрібна трансплантація легень, 24 – підшлункової залози, 18 – комплексу “серце-легені”.

Фото – зі сторінки Вячеслава Соколового

Читайте також: “Трансплантація дала мені шанс на життя”: історія вінницької медсестри, яка живе з донорським серцем

Читайте також: У Вінницькій обласній клінічній лікарні імені Пирогова виконали ще дві успішні трансплантації

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.