“Трансплантація дала мені шанс на життя”: історія вінницької медсестри, яка живе з донорським серцем

15:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

Медсестра Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології Катерина Кравець вже протягом шести років живе з трансплантованим серцем.

Історію дівчини опублікував Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

З дитинства Катерина мала вроджену ваду серця. Коли їй було 20 років, медики повідомили дівчині, що їй потрібна пересадка серця. Відтак далі була черга на пересадку органів в Міністерстві охорони здоров’я України і, на щастя, успішна операція, яку виконали в одній із закордонних клінік. Дівчина повернулася додому й спостерігалася у Вінницькому кардіоцентрі.

– Після операції життя змінилося, мені стало набагато краще, – розповідає Катерина. – Так, є ліки які потрібно пожиттєво приймати, але саме трансплантація дала мені шанс на життя й на реалізацію мрій. Я з дитинства мріяла стати лікарем, але через хворобу важко було йти на навчання до університету. Уже після операції я вирішила, що мрії мають здійснюватися, й вступила до медичного коледжу ім. академіка Заболотного. Вивчилася на медсестру й тепер працюю за спеціальністю.

Дівчина каже, що її робота – це також можливість самій допомагати людям із хворобами серця і на власному прикладі показувати, що в житті все можливо. Катерина переконана, що трансплантацію потрібно розвивати, бо це шанс врятувати життя.

Про свого донора дівчина знає лише те, що ним став 28-річний чоловік, який потрапив в ДТП. Катерина вдячна йому, що подарував життя.

– Шість років тому я не розуміла, як житиму з чужим серце. Але сьогодні я хочу сказати донору – дякую за наше спільне серце, я обіцяю його берегти. Смерть – це завжди трагедія для родини, але вона може врятувати життя іншій людині, – додала Катерина.

Повідомляється, що якщо кілька років тому, трансплантацію органів українцям могли робити тільки в закордонних клініках, то нині їх виконують й в обласній клінічній лікарні ім. Пирогова. Зазначено, що зокрема лікарі уже виконали чотири успішні трансплантації нирок, готові пересаджувати серце та навіть печінку.

Нагадаємо, Катерина Кравець була ініціаторкою створення у Вінниці “Алеї життя” поблизу лікарні №1. В рамках акції на честь донорів у різних містах України висаджували дерева. Загалом ініціатором акції в країні був Національний рух “За трансплантацію”, який також мав на меті привернути увагу держави до необхідності підтримки та фінансування програм з трансплантації органів.

Фото – з фейсбук-сторінки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА

Читайте також: У Вінницькій обласній клінічній лікарні імені Пирогова виконали ще дві успішні трансплантації

Читайте також: У лікарні імені Пирогова вперше на Вінниччині провели трансплантацію нирки

Читайте також: «Однієї віри недостатньо»: дві вінницькі історії про боротьбу за життя і трансплантацію. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.