Шана загиблим і тим, хто повернувся: у Вінниці сьогодні дякують волонтерам. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:27
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні у приміщенні Вінницької обласної філармонії відбулися урочистості із нагоди Міжнародного Дня волонтера – зокрема благодійникам вручали відзнаки та подяки як місцевого, так і державного рівнів.

У коридорі філармонії було облаштовано фотовиставку зі світлинами волонтерів та героїв АТО з усієї країни.

 

Автор фото – Леонід Шрайбікус (Керосін), який родом з Житомира. Кілька десятків фото були розташовані на мольбертах та імпровізованій сушці.

  • Ці портрети були зняти на мирній території. Перші – ще 2014 року. Це своєрідна данина тим, хто на війні був і тим, хто там є зараз. А ще – певне виховання патріотичної молоді через такі світлини. Велика шана тим, хто поліг, захищаючи Україну, але також ми маємо шанувати тих, хто повернувся з війни живим.
  • Я планував завершити проект «Погляд АТО. Тисяча облич» за рік, та він триває й досі. Особлива честь для мене – це фотографувати тих, хто після цього знову повертається на війну.

 

НАГОРОДЖЕННЯ
Загалом сьогодні було вручено понад 180 нагород, подяк та грамот – від Вінницької міської ради, Всеукраїнської Спілки учасників бойових дій та волонтерів АТО, Вінницької обласної ради та Верховної Ради.

 

  • Є волонтери, які водночас є учасниками бойових дій, – говорить Ольга Іващук, заступник голови правління відокремленого підрозділу в смт. Теплик Спілки, – є медики-волонтери, яким вручаються ордени за врятовані життя. Загалом тих, кому потрібно подякувати – неймовірно велика кількість, яку не вирахувати в орденах.

 

Перед тим, як приступити до власне нагородження, заграв Гімн України, потім загиблих бійців вшанували хвилиною мовчання, і вже згодом на сцену вийшли кілька танцювальних колективів, а також – чуттєвого вірша про волю зачитала жінка.

 

  • Це мабуть вперше запрошено волонтерів тих, яких мало хто бачив, – говорить Анатолій Слівінський. – Бо хочеться й привітати тих, хто б за інших обставин не був би відомим. Ну ось бабця, яка перераховувала на мобільний рахунок армії 5 гривень – хто про неї що знає? І приїжджаєш до неї, кажеш, що у Вінниці нагороджуватимуть волонтерів, а вона навіть слова того не знає, каже – який я волонтер, просто людям допомагаю. Тому багато хто не приїхав, дехто просто боявся їхати у Вінницю, кажуть – та в мене тиск, куди я поїду.

Із вітальним словом також виступив нардеп Сергій Кудлаєнко, який заявив, що попри те, що наразі триває пленарний тиждень, він просто не міг не з’явитися на таку подію. В результаті депутат також й вручав почесні нагороди разом із іншими представниками влади.

Зокрема почесні відзнаки отримали Людмила Бобровська, Світлана Бевз, Василь Сколотяний, Олена Верлан, Тетяна Власюк.

  

Грамоти від Верховної ради отримали Олександр Трикачевський, Валерій Дмитрук, Василь Нечипорук, Надія Олійник, Олександр Ляшко.

Окремої уваги заслуговують нагороди від Сил спеціальних операцій ЗСУ, котрі отримали близько десятка волонтерів.

   

Водночас, усі волонтери зауважували, що ці нагороди – належать значно більшій кількості людей, аніж їх є у цій залі сьогодні.

  

Зауважимо, що декілька волонтерів, отримавши нагороду, все ж не захотіли коментувати, як вони ставляться до відзнак.

  • Знаєте, головне, що те, що роблять волонтери – комусь потрібно. А імена й нагороди – то вже другорядне, бо так, якщо ми самі з якихось причин не можемо піти воювати, ми віддаємо шану справжнім воякам. Але так – це приємно.