СБУ знешкодила підпільні осередки «компартії більшовиків» в низці регіонів, у тому числі – на Вінниччині

10:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 21 Березня 2023, в 11:52

У Києві, Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій та Чернігівській областях СБУ знешкодила підпільні осередки так званої «комуністичної партії радянського союзу».

Як повідомляє Управління СБ України у Вінницькій області, це підконтрольна фсб російська організація, яка бере активну участь у підривній діяльності проти України. Відомо, що прокремлівську організацію очолює Юрій Щіпков, який перебуває у Москві. Він керівник «центрального комітету більшовиків».

Після повномасштабного вторгнення організатори об’єднання намагались створити в Україні розгалужену мережу власних «обкомів». Їхні «активісти» мали закликати до масової підтримки російських окупантів та облаштовувати «комендатури» для збору розвідданих та підготовки ворожих диверсій. До власних осередків агітували приєднуватись місцевих жителів, у тому числі колишніх та діючих військових, які розпочинали службу за часів срср.

 

До функціонування підпільних «філій» об’єднання ворог залучив більше ніж 45 осіб. Вони використовували власні оселі для конспіративних зустрічей учасників ворожого підпілля та планування підривних заходів. Вказівки на проведення злочинних дій отримували безпосередньо від очільника московського «цк» через спеціально створений анонімний Телеграм-канал.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів правоохоронці виявили російські паспорти, незареєстровану зброю та боєприпаси, мобільні телефони із доказами листування з російським «куратором» та прокремлівські агітаційні матеріали.

За матеріалами СБУ одному з організаторів об’єднання повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
– ​ст. 109 (розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницького захоплення державної влади);
– ст. 436 (публічні заклики до розв’язання воєнного конфлікту).

Зазначено, що тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших причетних.

Фото – зі сторінки Управління СБ України у Вінницькій області у Facebook

Читайте також: СБУ та Бюро економічної безпеки викрили 16 облгазів на розкраданні газу, серед них – і Вінницький

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.