СБУ та Бюро економічної безпеки викрили 16 облгазів на розкраданні газу, серед них – і Вінницький

17:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки викрили 16 облгазів на розкраданні блакитного палива. Лише у 2021 році дії установ завдали збитків державі на майже 3,5 мільярда гривень. Серед регіональних газових підприємств, в тому числі, і Вінницьке. 

Як зазначено на Facebook-сторінці Управління СБУ у Вінницькій області, йдеться про масштабну схему привласнення промислових обсягів блакитного палива із газотранспортної системи НАК “Нафтогаз України”. До організації оборудки причетний топменеджмент газових підприємствах у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях, які пов’язані з одним із українських олігархів.

– Схема полягала у тому, що “на папері” посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували від них газу. Фактично вони здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке знаходилося у газотранспортній системі і належало державі. Такі злочинні дії завдали Україні збитків на майже 3,5 млрд грн лише у 2021 році. Інша частина схеми полягала у тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу. Ці кошти “перераховувалися” підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь. При цьому облгази продовжували використовувати запаси державної газотранспортної системи і тим самим збільшували свою заборгованість перед Нафтогазом. У подальшому організатори схеми намагались “списати” штучну заборгованість за рахунок бюджетних коштів. Втім співробітники СБУ викрили оборудку та заблокували її реалізацію, – зазначено в повідомленні. 

Наразі правоохоронці проводять обшуки в офісних приміщеннях облгазів. У двох регіонах керівництво газорозподільчими компаніями повернуто державним представникам.

Зазначено, що для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності триває досудове розслідування. Воно ведеться за двома статтями Кримінального кодексу України:

– ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
– ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Слідчі дії проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Фото – зі сторінки УСБУ у Вінницькій області

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.