Рятувальники б’ють на сполох: на Вінниччині за три місяці спалили 416 гектарів сухої рослинності. ФОТО, ВІДЕО

17:23
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Рятувальники б’ють на сполох, адже на Вінниччині знову масово палять траву. Лише з початку року в області зареєстрували 397 пожеж.

В управлінні ДСНС у Вінницькій області повідомляють, що з початку 2020 року “лідерами” по спалюванню сухої рослинності є громадяни у Вінницькому (75 га), Тиврівському (48 га), Літинському (48 га), Жмеринському (38 га) районах та у місті Вінниці (18 га).

Загалом, за три місяці поточного року зареєстровано 397 пожеж в екосистемах області, під час яких «пекельному жару» було піддано 416 гектарів землі.

– В той час, коли бійці ДСНС, у зв’язку зі спалахом COVID-19, несуть службу у посиленому режимі та вживають заходів щодо недопущення розповсюдження коронавірусу, а також стоять на варті безпеки громадян, знаходяться ті, які додають клопоту та зайвих викликів Службі “101”. Мова йде про громадян, які нехтують усіма правилами безпеки випалюючи суху рослинність на відкритих територіях, при цьому геть не замислюючись про ризики, – повідомляють рятувальники. 

Водночас, українська служба “ВВС” опублікувала скріншот карти загорянь від “NASA” за 28 березня. Це дані ресурсу “FIRMS”, який дозволяє переглядати архіви пожеж, які засікли супутники.

На цих фото дані за останню добу (скріншот зроблено ввечері суботи). Якщо накласти на карту кордони країн, стає видно, що, наприклад, у сусідніх із Україною Польщі та Білорусі загорянь помітно менше. На сайті ДСНС тим часом багато повідомлень із різних регіонів про горіння сухої трави, торфу та лісу. А в соцмережах чимало скарг на якість повітря, – йдеться у повідомленні.

Подивитися мапу загорянь від “NASA” можна за ЦИМ посиланням.

Наприклад, на Вінниччині тієї доби, 28 березня, було ліквідовано 48 пожеж сухої рослинності. Рятувальники повідомили, що загалом вогнем було знищено понад 53 гектари сухої рослинності, а до боротьби з вогнем залучалося 214 осіб та 48 одиниць спецтехніки.

А 25 березня рятувальники Вінниччини ліквідували загоряння сухої рослинності в Жмеринському, Іллінецькому, Калинівському, Козятинському, Літинському, та Мурованокуриловецькому районах області. Тоді вогонь знищив близько 9 гектарів сухої трави.

У повідомленні зазначається, що через спалювання листя і трави в атмосферу викидаються шкідливі речовини: чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки. Також відомо, що особливо це шкодить людям із респіраторними захворюваннями.

 Зважаючи на збільшення кількості таких загорянь, Служба порятунку закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах, зазначають рятувальники. – Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!

Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Фото – firms.modaps.eosdis.nasa.gov
Ілюстративне фото – ГУ ДСНС України у Вінницькій області

Читайте також: Як на Вінниччині рятувальники дезінфікують під’їзди житлових будинків. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.