Рятівний “Shuttle”: у Вінниці з’явиться ще одна станція “глибокого” сортування сміття

12:02
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

На території однієї з вінницьких шкіл планують відкрити станцію “глибокого” сортування сміття під назвою “Shuttle”. Ініціаторкою проєкту є одинадцятикласниця Маша Ошовська, яка в своєму юному віці уже створила декілька еко-акцій та арт-проектів, аби привернути увагу до проблем екології.

Як розповіла Veжі Маша Ошовська, ініціаторка створення станції, сортувальний “Shuttle” розмістять в одному з приміщень школи “Аіст”, де навчається дівчина. За словами Маші, надихнула на відкриття “шатлу” інша вінницька еко-активіста Марія Юзькова, яка першою відкрила станцію “глибокого” сортування у Вінниці.

— Ми з нею були знайомі ще до відкриття, — каже ініціаторка “шатлу”. — Вона (Марія Юзькова, – прим. авт.) мені сказала, що було б класно, якби у вашій школі відкрити таку станцію.

Я роблю свої проекти у школі, тому що участь школярів та сама школа це важливий ресурс та аудиторія, з якою треба говорити, — каже Маша.

Наразі дівчина займається прибиранням та облаштуванням закинутого сараю на території школи, де має розміститись майбутня станція. Каже, допомагають друзі, знайомі та навіть сам директор школи.

— Уже відремонтували освітлення, зробили підлогу, адже вона згоріла. Поприбирали іншу кімнату від павутини та сміття: вона була завалена всім, чим тільки можна.

На фейсбук-сторінці проєкту Маша розповідає про пророблену роботу на станції, а також дякує і “хлопцям з дворів околиці”, і команді “Вінницькі вовки” і “пану Сергію”, які допомогли чи то з прибиранням, чи то з лаштуванням електрики.

Відкриття своєї станції Маша Ошовська планує на кінець вересня. Каже, що їхній “шатл” буде створений за прикладом іншої станції сортування “Ecohope”, на якій вторинну сировину сортують аж на двадцять фракцій.

— Ми б хотіли для початку взяти їх досвід, побачити що виходить, що ні та далі рухатись в цьому напрямку, — ділиться планами дівчина.

Як ми писали раніше, весною цього року Маша Ошовська розробила у власній школі оригінальний екологічний проєкт з “пет-птахами” та “пляшковим” шумом моря, а в рамках місяця Землі дівчина організувала еко-акцію, запропонувавши місцевим кав’ярням надавати знижку відвідувачам, які замовлять напій у своє горнятко.

Читайте також: На еко-акції “Плогінг по-вінницьки” вдалося зібрати тонну сміття. ВІДЕО

Читайте також: У Вінниці відкрили першу станцію “глибокого” сортування сміття. ФОТО

Читайте також: Вінницька станція “глибокого” сортування сміття тимчасово зачиняється: організація “EcoHope” шукає еко-волонтерів. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.