“Руки геть від мови”: у Вінниці відбудеться акція проти розгляду законопроєкту Бужанського

18:22
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці відбудеться акція проти розгляду Верховною Радою “мовного” законопроєкту Максима Бужанського нардепа від  партії “Слуга народу”. Активісти закликатимуть депутатів не допустити його ухвалення.

В анонсі заходу зазначається, що цей законопроєкт № 2362 – будуть розглядати не зважаючи на те, що його не підтримав профільний комітет.  Зокрема ним передбачається скасування переходу на українську мову навчання учнів 5-11 класів, які досі навчалися російською мовою, відклавши цей перехід до 2023 року, а також дозволяється викладання декількох предметів російською в будь-яких школах.

Атака на українську мову в Україні це атака на українську державність. Ми вже наводили ту неймовірну кількість заборон та наступів на мову впродовж всієї історії країни. Весь час імперські посіпаки намагалися знищити українську ідентичність і зараз не полишають цих спроб. Розгляд закону про мову в Конституційному суді, законопроєкт від Бужанського, постійні заклики захистити права російськомовних громадян, скасувати квоти, – кажуть організатори з “Демократична Сокира. Вінниця”.

А як щодо захисту прав україномовних та зрусифікованих громадян, які бажають хоча б для своїх дітей можливості повернутися до своєї мови? І зрештою, перехід на українську в освіті – це шанс захиститися від “руського миру”. Бо ми ж пам’ятаємо про “захист російськомовних громадян” і про те, що “Росія закінчується там, де закінчується російська мова”, правда?!

Зазначимо, що проти законопроєкту Бужанського виступив  й мовний омбудсмен Тарас Кремінь. З його слів, як передає “Українська правда”, проєкт закону Бужанського дозволяє і після 2023 року викладати 40-60% предметів російською мовою у 5-11 класах з навчанням мовою меншин (згідно з чинним законодавством 20%).

На думку Кременя, твердження, що цей законопроєкт спрямований на захист порушених конституційних прав російської чи інших національних меншин, не відповідають дійсності. Також він нагадав, що МОН не підтримує законопроєкт, оскільки він суперечить цілям освітньої реформи, а й потребує 56 мільйонів гривень видатків з держбюджету.

Ініціативу Бужанського не підтримав комітет Ради, а звістка про намір Верховної Ради розглянути законопроєкт викликала протести. Навіть частина депутатів “Слуги народу” заявили, що стурбовані суспільною реакцією на цей законопроєкт, тому не підтримуватимуть його під час винесення до зали. Також протест проти розгляду “мовного” законопроєкту Бужанського висловили українці Австралії.

У Вінниці акція протесту на захист української мови відбудеться у четвер, 16 липня, на площі ім. Тараса Шевченка біля Краєзнавчого музею. Початок – о 18:00.

Подібні акції відбудуться й в інших містах України. Зокрема у Києві мітинг на захист державної мови розпочнеться о 9:0 ранку біля Верховної Ради.

Фото – ukraine-nachrichten.de

Читайте також: “Українці виходять з внутрішнього гетто”: як у Вінниці відзначали набуття чинності закону про мову. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.