“Роботи, створені в окупації і в еміграції”: у Вінниці презентують мистецьку виставку “Херсон inside/outside”

12:53
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці вже за декілька днів, з 23 вересня, відбудеться відкриття мистецької виставки “Херсон inside/outside”. На виставці представлені, зокрема, роботи херсонських митців, створені в окупації та в еміграції.

Про це повідомляють організатори виставки, яка відбудеться в культурному центрі “Галерея ХХІ”.

– Виставка є результатом роботи “Майстерні Артивізму”, заснованої ГО “Центр культурного розвитку “Тотем” на початку 2022 року. До 24 лютого організатори і автори цієї виставки жили і працювали в Херсоні – митці разом з громадськими активістами розробляли і проводили акції для громади і разом з громадою. Мурали, фестивалі, перформанси… А після 24-го все замовкло.

З 24 лютого Херсонщину були вимушені покинути більше 500 тисяч мешканців. Херсонське творче ком’юніті розділилося на тих, хто залишився в окупованому місті, і тих, кому вдалося виїхати. Зараз херсонські митці знаходяться в Ірландії, Швейцарії, Литві, Великобританії, Польщі, Грузії, в українських містах – Вінниці, Львові, Києві, Тернополі, Мукачеві. Проте також і в Херсоні, – йдеться в анонсі.

…Херсон зсередини/зовні – це роботи, створені в окупації і в еміграції. Еміграція – це не привілей, це вимушеність і невпевненість. Окупація – це не вирок, це простір опору і необхідність зберегти себе і свою творчу індивідуальність.

Херсон зсередини/зовні – це діалог, який ми ведемо, стоячі на кордоні між вільною Україною і окупованою землею, між зрозумілим висловлюванням і нервовим зривом, між мистецтвом і спробами його знищити.

Виставку “Херсон inside/outside” відкриють 23 вересня 2022 року, о 18:00, в культурному центрі “Галерея ХХІ”(вулиця Архітектора Артинова, 12а). Вхід вільний.