× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Рівень захворюваності на грип на Вінниччині нижчий на 30% за епідеміологічний поріг

13:11
Автор: Андрій Качор

Рівень захворюваності на грип на території Вінницької області наразі нижчий від епідеміологічного порогу на 30%. Про це сьогодні, під час брифінгу в ОДА розповіли профільні чиновники.

За словами медиків, з огляду на кількість хворих на грип, наразі немає підстав закривати навчальні заклади та групи на карантин. Проте під час грудневої наради вінницькі чиновники вирішили, що при наближеності рівня захворюваності до епідеміологічного порогу, або ж в умовах відсутності в навчальних групах або класах більше 20% осіб, відповідна комісія має можливість запровадити карантин на 10 або 14 днів – цього терміну саме вистачить, аби “розірвати ланцюжок” епідемії.

Згідно з оприлюдненою інформацією, на Вінниччині дослідили зразки від 30 хворих та виявили, що в області поширюється вірус типу А, який не циркулював в Україні останні два роки, схожа ситуація й у інших регіонах. Саме цей тип вірусу і буде поширюватися країною далі.

Наразі в області вакциновано від грипу лише близько дев’яти тисяч осіб – це дуже мала кількість, аби попередити епідемію. Водночас, за словами чиновників, “захистити щепленням від грипу все населення не може собі дозволити жодна країна”.

Нагадаємо, що днями у Вінниці зафіксовано перший випадок смерті дитини від кору. В ОДА прокоментували ситуацію на спеціальному брифінгу. 

 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.